لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۱

پوتین خطاب به حزب دموکرات آمریکا: «شما باختید، آن را بپذیرید»


ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز جمعه گفت برای کاخ سفید و رهبران حزب دموکرات در آمریکا که او را به دزدیدن پیروزی آنان متهم می کنند این پیام را دارد که «بازنده بداخلاق» نباشند. آقای پوتین این جواب را در پاسخ به سوالی درباره اتهام مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نفع دونالد ترامپ ارائه داد.

رئیس جمهوری روسیه این سخنان را در نشست خبری سالانه خود در مسکو ایراد کرد.

او گفت: «دموکرات ها دارند در تمام جبهه ها می بازند و همه جا به دنبال افرادی می گردند که تقصیر را به گردنشان بیاندازند. آنان باید باخت شرافتمندانه را یاد بگیرند.»

پوتین گفت: «ترامپ ذهنیت مردم را درک کرد و وقتی که هیچ کس به او باور نداشت، تا به آخر رفت.»

او در این نشست که با حضور ۱۴۰۰ روزنامه نگار برگزار شد، بارها هرگونه اتهام وارده از کاخ سفید علیه کرملین مبنی بر مداخله در انتخابات آمریکا را تکذیب کرد و گفت کرملین بارها خواستار مدرک شده است.

پوتین گفت: «مهم نیست هک کامپیوترها کار چه کسی بود، مهم این است که اطلاعات افشا شده صحت داشت و مهم بود.» آقای پوتین به محتوای ایمیل های افشا شده در ویکی لیکس اشاره داشت که نشان می داد رهبران حزب دموکرات به نفع هیلاری کلینتون عمل کرده اند.

رئیس جمهوری روسیه گفت اگر آقای ترامپ او را دعوت کند، مایل است که به ایالات متحده سفر کند. او گفت با نظر دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب که روابط آمریکا و روسیه را ضعیف توصیف کرده موافق است و افزود «از این بدتر نمیشود.»

آقای پوتین در ۱۲ سالی که رئیس جمهور روسیه بوده، در پایان هر سال یک کنفرانس خبری برگزار می کند. کنفرانس خبری روز جمعه او سه ساعت و نیم طول کشید.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG