لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۸

قانونگذاران آمریکایی به تصویب بودجه امنیت مرزی خوش بین هستند


سناتور ریچارد شلبی، رئیس کمیته تخصیص بودجه مجلس سنا - عکس آرشیوی
سناتور ریچارد شلبی، رئیس کمیته تخصیص بودجه مجلس سنا - عکس آرشیوی

سناتور جمهوریخواه ریچارد شلبی، رئیس کمیته تخصیص بودجه مجلس سنا، می گوید گروه منتخبی که در حال مذاکره بر سر ادامه تامین بودجه دولت است، «شانس» رسیدن به یک توافق را دارد.

ریچارد شلبی روز یکشنبه در مصاحبه ای با شبکه خبری «سی ان ان» گفت: «معتقدم این هفته شانسی برای پیشبرد امور داریم. آیا چنین خواهد شد؟ نمی دانیم. ممکن است حق با رئیس جمهور باشد و ما داریم وقت مان را تلف می کنیم. از سوی دیگر، می توانیم به یک راه حل برسیم. اما تا زمانی که مواضع رئیس مجلس و پرزیدنت از هم بسیار دور هستند، شانس ما برای رسیدن به توافق اندک است.»

هنری کوئیار، نماینده دموکرات ایالت تگزاس، روز یکشنبه گفت با وجود بدبینی پرزیدنت ترامپ، اطمینان دارد که اعضای کمیته مذاکرات بر سر بودجه امنیت مرزی به توافق خواهند رسید.

کوئیار که عضو گروهی از قانونگذاران مامور تهیه بودجه پیشنهادی امنیت ملی است، به «فاکس نیوز» گفت: «ما می توانیم به یک توافق برسیم. می دانم اگر فشاری از بیرون نباشد و به آن چه لازم است عمل کنیم، می توانیم بنشینیم و آن را به انجام برسانیم. من احساس اطمینان می کنم.»

هر چند بودجه دولت فدرال تا ۱۵ فوریه تامین شده است، کوئیار پیشنهاد کرد که گروه تا پایان این هفته به توافق نهایی برسد تا فرصت برای توزیع آن در اختیار دیگر نمایندگان و رای گیری وجود داشته باشد.

دموکرات ها با وجود ادامه مخالفت با ساخت «دیوار» می گویند «گونه ای مانع پیشرفته» می تواند بخشی از یک توافق نهایی باشد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG