لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۷

رهبر اکثریت سنا: بررسی تحریم ایران در دسامبر


رهبر اکثریت سنای آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد اگر مذاکرات بین ایران و ۶ قدرت به نتیجه نرسد، سنا در ماه دسامبر برای وضع تحریم های جدید علیه ایران دست به کار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، هری رید گفت «سنا باید آماده باشد وقتی سناتورها از تعطیلی روز شکرگزاری بازمی گردند، به لایحه جدید تحریم ها، که هر دو حزب از آن پشتیبانی می کنند، بپردازد.»

دولت اوباما از کنگره خواسته است از وضع تحریم های جدید خودداری کند و به مذاکرات فرصت دهد، و جان کری وزیر امور خارجه را برای متقاعد ساختن قانونگزاران چند باربه کنگره فرستاد.

سناتورها، ازجمله برخی از دمکرات های ارشد، موافقت کردند بررسی تحریم های جدید را موقتاً متوقف کنند.

در گزارش خبرگزاری فرانسه گفته می شود اعلام پایان تاخیر در طرح تحریمهای جدید در دسامبر توسط هری رید، ممکن است انگیزه ای برای ترغیب ایران به رسیدن به معامله با غرب، یا روبرو شدن با تحریم های اقتصادی حتی سخت تر تعبیر شود.

هری رید گفت در حالی که او از کوشش های دیپلماتیک دولت پشتیبانی می کند، بر این عقیده است که گزینه های قانونی برای عمل در مورد لایحه تحریم های جدید بازبماند.
رهبر اکثریت سنا گفت او از این لایحه، که از جمله گستره تحریم های جاری بر فروش نفت ایران را وسیعتر خواهد ساخت، حمایت می کند.
XS
SM
MD
LG