لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۹

خداحافظی هری رید رهبر دموکرات‌های سنا پس از ۳۰ سال خدمت


هری رید، رهبر اقلیت دموکرات سنای آمریکا صبح پنجشنبه در نطق خداحافظی خود در مجلس سنا پس از ۳۰ سال نمایندگی ایالت نوادا در این مجلس گفت که راه طولانی را از شهر کوچک «سرچ لایت» تا سنا طی کرده است.

آقای رید در این نطق نسبتا طولانی که در حضور ۳۰ سناتور و بیش از ۱۲۰ نفر از دوستان و اعضای خانواده او ایراد کرد، از پشتکار در این راه سخن گفت که به گفته او تنها عاملی بود که او را به اینجا رسانده است.

سناتور جمهوریخواه مارکو روبیو، برنی سندرز سناتور ایالت ورمانت و سناتور دموکرات کوری بوکر نماینده نیوجرسی در سنا نیز از افراد حاضر در نشست امروز بودند.

رهبر اقلیت دموکرات سنا، که به زودی بازنشسته می شود، ضمن بیان این که «پسر کوچکی از سرچ لایت توانست بخشی از تغییرات در ایالت نوادا باشد،» گفت خوشحالم که بخشی از این تغییرات بوده‌ام.

او همچنین جزئیاتی از دستاوردهای ملی خود را در طول سه دهه خدمت در مجلس سنا، از جمله کمک به باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا برای تصویب قانون بیمه درمانی همگانی، تشریح کرد.

با آغاز به کار دوره جدید کنگره در زمستان آینده، دین هلر نماینده جدید نوادا در سنا، جانشین هری رید خواهد شد. نمایندگان دموکرات سنا اواخر آبان چاک شومر را به عنوان رهبر جدید اقلیت دموکرات در سنا انتخاب کردند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که همه نمایندگان سنا در راه محافظت از این نهاد قانون‌گذاری و شأنی که درخور آن است، هر آنچه در توان دارند را به کار بگیرند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG