لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۰۲

نمایندگان سنا لایحه بودجه دفاعی ۲۰۱۷ آمریکا را تصویب کردند


سنای آمریکا روز پنجشنبه نسخه قانون مورد مصالحه دو حزب درباره هزینه ها و سیاست های دفاعی سال آینده کشور را، بدون ضمیمه یا تبصره بحث برانگیز اضافی، تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ۹۲ سناتور از این قانون ۶۱۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری موسوم به «مجوز دفاع ملی» حمایت کرده و تنها هفت سناتور به آن رأی منفی دادند.

سنای آمریکا ۱۰۰ عضو دارد که نماینده ایالت لوئیزیانا در انتخابات هجدهم آبان ماه مشخص نشد و دور دوم انتخابات برای تعیین آخرین کرسی باقیمانده بیستم آذر ماه برگزار می‌شود.

این لایحه که هفته گذشته با اکثریت بالا در مجلس نمایندگان به تصویب رسید، اکنون باید به کاخ سفید ارسال شود تا با امضای رئیس جمهوری به قانون تبدیل شود.

کاخ سفید در این مورد که آیا باراک اوباما این مصوبه را تایید یا رد خواهد کرد، اظهار نظر نکرده است. سخنگوی کاخ سفید هفته گذشته گفته بود مقامات در حال بررسی آن هستند.

با این حال به نوشته رویترز، این لایحه با اکثریت کافی برای پیشگیری از وتوی ریاست جمهوری تصویب شده و مصالحه دو حزب بر سر مفاد و ضمایم آن، باعث شده در کل مورد پسند همه در کنگره باشد.

به نظر می رسد این آخرین مصوبه هزینه ها و سیاست های​ دفاعی است که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما برای دریافت امضای او، به کاخ سفید فرستاده می شود.http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG