لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۲

تلاش ناموفق دانشجویان ایرانی برای جلب حمایت بن کاردین از توافق اتمی


تلاش دانشجویان ایرانی برای جلب حمایت بن کاردین از توافق اتمی
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

با افزایش تعداد موافقان توافق اتمی با ایران در سنای آمریکا، مخالفان توافق امید به توقف آن را از دست داده‌اند، اما برخی سناتورها برای تصمیم‌گیری درباره توافق همچنان در تلاش هستند. در همین حال، تلاش گروهی از دانشجویان ایرانی دانشگاهی در مریلند برای متقاعد کردن بن کاردین نماینده این ایالت در سنا، راه به جایی نبرد.

پس از دریافت درخواست مرکز مطالعات امنیت بین الملل دانشگاه مریلند از سوی دفتر سناتور بن کاردین مبنی بر تمایل وی برای دیدار با دانشجویان ایرانی این دانشگاه، گروه "آی جی اس اف" با هدایت دکتر "پرستو چمن رخ" مسولیت برگزاری این جلسه را عهده دار شد.

بن کاردین سناتور دموکرات از ایالت مریلند دراین جلسه، با انتقاد از کسانی که مساله توافق هسته‌ای ایران را با فعالیت‌های تروریستی آن کشور یکسان می‌دانند، گفت ما باید تمرکز خود را بر سر این مساله معطوف کنیم که عملی شدن توافق آیا برنامه اتمی ایران را به سمت و سوی صلح آمیز بودن هدایت خواهد کرد یا خیر.

پس از سخنرانی بن کاردین، دانشجویان حاضر در جلسه، نقطه نظرها و پرسش‌های خود را با او در میان گذاشتند.

در حالی که نام باربارا میکالسکی – سناتور دیگر ایالت مریلند – در فهرست موافقان توافق اتمی با ایران دیده می‌شود، سناتور کاردین در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که به توافق اتمی ایران با غرب رای مثبت نخواهد داد و بدین ترتیب تلاش دانشجویان ایرانی در متقاعد کردن او راه به جایی نبرد.

XS
SM
MD
LG