لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۰

سی و چهارمین سناتور از توافق اتمی ایران حمایت کرد


سی و چهارمین سناتور از توافق اتمی ایران حمایت کرد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

سی و چهارمین سناتور در کنگره آمریکا اعلام کرد که از توافق اتمی قدرت های جهانی با ایران حمایت می کند. سناتور دموکرات باربارا میکالسکی روز چهارشنبه گفت از توافق اتمی که مورد حمایت باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا است، حمایت خواهد کرد.

خانم میکالسکی در بیانیه ای گفت: "هیچ توافقی بی نقص نیست، مخصوصا اگر توافقی باشد که با رژیم ایران مورد مذاکره قرار گرفته است." اما وی در ادامه بیانیه خود می گوید که به این نتیجه رسیده است توافق جامع اتمی بهترین گزینه موجود برای بازداشتن ایران از دستیابی به سلاح اتمی است.

او همچنین گفته کنگره آمریکا باید بار دیگر بر تعهد آمریکا به حفظ امنیت اسرائیل تاکید کند.

اهمیت حمایت باربارا میکالسکی از توافق اتمی این است که اگر کنگره آمریکا که تحت کنترل جمهوریخواهان است، مصوبه رد توافق اتمی ایران را تصویب کند و باراک اوباما آن مصوبه را وتو کند، با حمایت ۳۴ سناتور وتوی رئیس جمهوری به قوت خود باقی خواهد ماند.

کاخ سفید کمپین سختی ظرف یکی دو ماه اخیر برای جلب حمایت قانونگذاران و به منظور بازداشتن جمهوریخواهان از رد توافق و باطل کردن وتوی احتمالی آقای اوباما آغاز کرده بود. با این حال، برخی از مخالفان توافق اتمی تلاش کرده اند که با تحت فشار گذاشتن سناتورهایی که حمایت خود را از توافق اعلام کرده اند، آنها را وادار کنند که پشتیبانی خود را از توافق پس بگیرند.

XS
SM
MD
LG