لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۰

افزایش تدابیر امنیتی در سالگرد ۱۱ سپتامبر


افزایش تدابیر امنیتی در سالگرد ۱۱ سپتامبر
افزایش تدابیر امنیتی در سالگرد ۱۱ سپتامبر

«اطلاعات معتبری» مبنی بر سازماندهی هرگونه حمله تروریستی از سوی القاعده یا گروه های وابسته به آن در دهمین سالگرد حمله های تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به آمریکا وجود ندارد.

ژانت ناپولیتانو وزیر امنیت داخلی آمریکا روز جمعه با صدور بیانیه ای همچنین گفت مقام های امنیتی کاملا مراقب هستند و اقدام های لازم برای ردیابی هرگونه توطئه ای علیه آمریکا به اجرا در آمده است. در این بیانیه آمده است در سراسر کشور بر تدابیر امنیتی در مناطق حساس افزوده شده است. از جمله نیویورک که در سال ۲۰۰۱ هدف حمله قرار گرفت.

وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه در یک هشدار مسافرتی به شهروندان آمریکایی گوشزد کرد مراقب ادامه تهدید القاعده باشند. وزارتخانه اعلام کرد تهدیدهای مشخصی وجود ندارد، اما شهروندان باید آگاه باشند که افراد و گروه های وابسته به القاعده قصد و توانایی خود را برای انجام حمله علیه آمریکا و منافعش در سراسر جهان نشان داده اند.

برخی منابع می گویند پلیس بر اساس شواهدی که از مجتمع مسکونی بن لادن به دست آمده نگران است. گفته می شود القاعده در سالگرد حمله های ۱۱ سپتامبر، قصد حمله به آمریکا را داشته است. قرار بوده است که این حمله با کوبیدن یک هواپیمای کوچک به یک ورزشگاه انجام شود.

ایمن الظواهری رهبر جدید القاعده نیز در چندین پیام ویدیویی خواستار حمله به آمریکا حمایت مسلمانان شده است.

XS
SM
MD
LG