لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۴

مک‌کین: سنا ممکن است ملوان هایی که ایران بازداشت کرد احضار کند


تفنگداران دریایی آمریکا در بازداشت سپاه پاسداران
تفنگداران دریایی آمریکا در بازداشت سپاه پاسداران

جان مک‌کین، رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا می گوید قانونگذاران سنا ممکن است ملوان هایی که به بازداشت موقت نیروهای سپاه پاسداران در آمدند را برای ارائه توضیحات، احضار کند.

این سناتور جمهوریخواه گفت اگر باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا نتیجه تحقیقات درمورد بازداشت ملوانان آمریکایی را تا اول ماه آینده میلادی در اختیار کنگره نگذارد، سنا آنها را برای توضیح احضار خواهد کرد.

سناتور مک‌کین هنگام بازگشت از نشست امنیت بین المللی مونیخ در آلمان به خبرنگاران گفت این گزینه ای است که میل ندارد از آن استفاده کند.

جان مک‌کین به خبرنگاران گفت ما بیش از این نمی توانیم صبر کنیم وبه شما تضمین می دهم اگر ناچار شویم ملوانان را برای توضیح احضار خواهیم کرد.

جمهوریخواهان مخالف توافق هسته ای با ایران هستند و برخی می گویند بازداشت ملوانان آمریکا نشانگر آن است که ایران چه اهمیت کمی برای آمریکا قائل است.

نیروی دریایی آمریکا می گوید پس از آنکه یکی از دو قایق ملوان های آمریکایی دچار نقص فنی شد، آنها به طور ناخواسته وارد آب های ایران شدند.

نیروی دریایی آمریکا از رفتاری که سپاه پاسداران با ملوانان داشته و همچنین پخش فیلم هایی که طی مدت بازداشت چند ساعته از آنها گرفته و از صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شد، انتقاد کرده است و گفته نیروهای حرفه ای با ملوان هایی که قایق هایشان دچار نقص فنی می شود، چنین برخوردی نمی کنند، بلکه به آنها کمک می کنند.

XS
SM
MD
LG