لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۰۷

روسیه ادعای یک آمریکایی متهم به جاسوسی درباره بدرفتاری با او در زندان را انکار می‌کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - روسیه یک تفنگدار دریایی پیشین ایالات متحده را که حدود یک سال بر مبنای اتهام جاسوسی در بازداشت نگاه داشته، متهم کرده است که با تمارض و دروغگویی درباره بدرفتاری با او در بازداشت، می کوشد بر سر پرونده اش سر و صدا راه بیاندازد.

پال ویلن که پاسپورت های آمریکایی، بریتانیایی، کانادایی، و ایرلندی دارد، در تاریخ ۲۸ دسامبر در اتاق هتلی در مسکو توسط «سرویس امنیتی فدرال روسیه» بازداشت، و به جاسوسی متهم شد. ویلن، که در شرایط بازداشت پیش از برگزاری دادگاه است، ادعاهای مسکو را تکذیب کرده و می گوید برای او توطئه چینی سیاسی شده است.

او در جلسات رسیدگی پیش از برگزاری دادگاه ادعا کرده بود که در بازداشت با او بدرفتاری شده و شکایت های او به طور برنامه ریزی شده مورد بی اعتنایی قرار گرفته است. ویلن در ماه اکتبر گفت یک نگهبان زندان او را مجبور کرده زانو بزند و با اسلحه تهدیدش کرده بود.

وکیل پال ویلن در ماه اوت گفته بود موکل او از عارضه فتق، که در زندان وخامت پیدا کرده است، رنج می برد. این امر باعث شد سفارت آمریکا خواهان دسترسی فوری به ویلن شود.

یک دیپلمات آمریکایی هفته پیش در زندان با ویلن ملاقات کرد و خواهان آزادی بی وقفه او شد. سفارت ایالات متحده رفتار با ویلن را «شرم آور» توصیف کرده و می گوید مسکو با مراجعه پزشک خارج از زندان به او مخالفت کرده است.

وزارت خارجه روسیه می گوید ادعاهای بدرفتاری با ویلن تائید نشده است و دیپلمات ها دسترسی مرتب به او در بازداشت داشته اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG