لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۸

آمریکا «ظرف چند هفته آینده» تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه اعلام می‌کند


گفتگوی استیو منوشن وزیر خزانه داری ایالات متحده با خبرنگاران در کاخ سفید - آرشیو
گفتگوی استیو منوشن وزیر خزانه داری ایالات متحده با خبرنگاران در کاخ سفید - آرشیو

وزیر خزانه داری (دارایی) ایالات متحده روز جمعه گفت واشنگتن در حال بررسی اعمال تحریم‌های جدیدی علیه روسیه بابت طیفی از فعالیت‌های آن کشور از جمله دخالت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکاست، که انتظار می‌رود ظرف چند هفته آینده اعلام شود.

به گزارش رویترز، استیو منوشن پس از نشستی در کاخ سفید که پشت درهای بسته برگزار شد به خبرنگاران گفت «ما در حال کار بر روی تحریم‌های روسیه هستیم. می‌توانم اطمینان دهم این امر در جریان است. ظرف چند هفته آینده برای صحبت در مورد آن به اینجا برخواهم گشت.»

جامعه اطلاعاتی ایالات متحده در ماه‌های آخر دولت باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا در گزارشی از تلاش روسیه برای تاثیرگذاری بر روند انتخابات ریاست جمهوری آبان ۱۳۹۵ در ایالات متحده پرده برداشتند. اتهامی که مسکو هر گونه دخالت در آن را رد کرده است.

تابستان گذشته، نمایندگان دو حزب عمده سیاسی آمریکا در کنگره، به اتفاق آرا لایحه وضع تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه، به دلیل این دخالت، تصویب کردند. واشنگتن پیشتر نیز به دلیل اقدام مسکو در الحاق شبه جزیره کریمه در اوکراین به خاک خود، روسیه را تحریم کرده بود.

با این حال مقام های ارشد آمریکایی، از جمله دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده، در این مدت همواره تاکید کرده اند که دخالت های روسیه تاثیری بر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری نداشته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG