لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۶

خزانه داری آمریکا «فهرست پوتین» را منتشر کرد؛ نام ۲۱۰ سیاستمدار و تاجر روس


وزارت خزانه داری آمریکا بنا به خواست کنگره، فهرستی از سیاستمداران و چهره های بازرگانی روسیه را منتشر کرده است که به رئیس جمهوری و دولت روسیه نزدیک هستند و به طور غیر رسمی به «فهرست پوتین» مشهور است.

این فهرست بخشی از قانون تحریم ها علیه روسیه برای دخالت در انتخابات آمریکا اس که پرزیدنت دونالد ترامپ در ماه اوت گذشته با اکراه امضا کرد و دولت را ملزم می سازد که تحریمهایی پیرامون هر کسی وضع کند که درگیر بده و بستان قابل ملاحظه‌ای با بخشهای دفاعی و اطّلاعاتی دولت روسیه است.

دموکراتها در کنگرۀ ایالات متحده، پرزیدنت ترامپ را به دلیل عدم وضع تحریمهای جدید یا ارایه طرحی برای چگونگی بازداشتن روسیه از تعرضات بیشتر، مورد انتقاد قرار داده اند. تشکیلات اطلاعاتی آمریکا می گویند که دولت آقای پوتین در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی دخالت کرد.

مقامات کاخ سفید اعلام کردند که افراد نامبرده شده در این فهرست، هدف تحریم جدیدی قرار نمی گیرند با این حال برخی از آنها در حال حاضر تحت تحریم های قبلی هستند.

از جمله مقام های عالی که در فهرست پوتین نام آنها قرار دارد، دیمیتری مدودف نخست وزیر و همچنین سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه هستند.

پوتین رئیس جمهوری روسیه روز سه شنبه در واکنش به انتشار این فهرست گفت فهرست تحریم‌های جدید آمریکا به روابط دوجانبه آسیب می‌رساند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG