لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۱

رئیس امنیت ملی آمریکا: داوطلبان انتخابات هدف حملات سایبری قرار گرفته‌اند


جیمز کلپر رئیس اطلاعات ملی آمریکا گفت اف.بی.آی و وزارت امنیت داخلی برای ارتقای امنیت سایبری داوطالبان، با آنها همکاری می‌کنند.
جیمز کلپر رئیس اطلاعات ملی آمریکا گفت اف.بی.آی و وزارت امنیت داخلی برای ارتقای امنیت سایبری داوطالبان، با آنها همکاری می‌کنند.

یک مقام ارشد اطلاعاتی ایالات متحده روز چهارشنبه از حملات اینترنتی هکرهایی که "احتمالا" به دولت‌های خارجی مرتبط هستند، علیه داوطلبان هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داد.

به گزارش شبکه سی.ان.ان و خبرگزاری آسوشیتدپرس، جیمز کلپر رئیس اطلاعات ملی آمریکا با بیان این که "پیشتر نشانه‌هایی از این موضوع مشاهده کرده‌ایم،" گفت پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) و وزارت امنیت داخلی برای ارتقاء امنیت سایبری داوطلبان انتخابات، با تیم‌های تبلیغاتی آنها همکاری می‌کنند.

در جریان انتخابات سال ۲۰۰۸ نیز، دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا شواهد و نشانه‌هایی از حملات سایبری علیه کاندیداهای انتخاباتی مشاهده و دنبال کردند که به چین ختم می‌شدند. در آن زمان هم باراک اوباما نامزد حزب دموکرات و هم جان مک کین رقیب او از حزب جمهوریخواه، هدف حملات اینترنتی قرار گرفته بودند.

به گزارش سی.ان.ان، هکرها در تلاش بوده‌اند تا به اطلاعات حساس داوطلبان هر دو حزب، از جمله ایمیل‌های شخصی و اطلاعات ارائه شده از سوی مشاوران ارشد آنها درباره مسائل اقتصادی و امنیت ملی، دسترسی پیدا کنند و "شاید به اطلاعاتی هم دست یافته‌اند."

جیمز کلپر در جریان نشستی در "مرکز سیاست‌گذاری دو حزبی" در واشنگتن گفت که مقام‌ها و مسئولان پلیس فدرال و آژانس امنیت ملی آمریکا "هر آنچه که از عهده‌شان بر می‌آید را برای آموزش تیم‌های انتخاباتی (نامزدها) به منظور مقابله با تهدیدهای بالقوه سایبری، انجام می‌دهند."

با این حال آقای کلپر جزئیات بیشتری از هویت هکرها یا نحوه نفوذ آنها به سیستم‌های اینترنتی داوطلبان نامزدی انتخابات هشتم نوامبر (۱۸ آبان ماه سال جاری) ارائه نداد؛ اما پیش‌بینی کرد که هر چه تنور رقابت‌های انتخاباتی داغ‌تر می‌شود، به حجم اینگونه حملات نیز اضافه خواهد شد.

به گفته رئیس امنیت ملی آمریکا، این حملات "از سوی زنجیره‌ای از دشمنان آمریکا" هدایت می‌شود؛ از جانب گروه‌هایی مانند "آنونیموس" تا دولت‌هایی مانند ایران که سابقه حملات سایبری علیه بانک‌های آمریکایی و سیستم کامپیوتری سد نیویورک را در پرونده خود دارد.

هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین و برنی سندرز سناتور ایالت ورمانت دو داوطلب کسب نامزدی حزب دموکرات هستند، و دونالد ترامپ، میلیاردر نیویورکی، نیز تنها داوطلب باقی‌مانده برای کسب نامزدی نهایی حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری آینده است.

رقابت‌های مقدماتی دو حزب تا چهاردهم ژوئن (۲۵ خرداد ماه) ادامه خواهد داشت و مجمع ملی دو حزب نیز برای تعیین نامزد نهایی انتخابات در ماه ژوئیه برگزار خواهد شد. به نظر می‌رسد که هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ نامزدهای نهایی دو حزب دموکرات و جمهوریخواه باشند.

XS
SM
MD
LG