لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۷

درخواست بازشماری آرای انتخابات آمریکا در ایالت پنسیلوانیا رد شد


جیل استاین، نامزد حزب سبز در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که خواستار بازشماری آراء در چند ایالت، از جمله پنسیلوانیا، شده است
جیل استاین، نامزد حزب سبز در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که خواستار بازشماری آراء در چند ایالت، از جمله پنسیلوانیا، شده است

قاضی دادگاه فدرال ناحیه ای در ایالت پنسیلوانیا با درخواست جیل استاین، نامزد حزب سبز در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶، مبنی بر بازشماری آراء در ایالت پنسیلوانیا مخالفت کرد.

بنا به شبکه سی ان ان، پال دایمند در گزارشی ۳۱ صفحه ای روز دوشنبه، ۲۲ آذر تصمیم خود را اعلام کرد. او در این گزارش، درخواست خانم استاین برای بازشماری آراء به ظن هک شدن کامپیوترها را «تقریبا غیرمنطقی» خواند.

قاضی فدرال در این گزارش تأکید کرد «از همه مهمتر، هیچ مدرک موثقی مبنی بر وقوع هک در دست نیست.»

این اخیرترین شکست تلاش های خانم استاین برای بازشماری آراء در ایالت های ویسکانسین، میشیگان، و پنسیلوانیا بوده است، ایالت هایی که آقای ترامپ با تفاوتی اندک با رقیب خود خانم کلینتون در آنها پیروز شده است.

قاضی دایمند در گزارش خود گفته است که موافقت با درخواست بازشماری آراء در ایالت پنسیلوانیا همچنین منجر خواهد شد به تأخیر در ثبت آراء اعضای مجمع گزینندگان این ایالت که باید تا تاریخ ۱۳ دسامبر به ثبت برسد.

هفته گذشته نیز یک قاضی دادگاه فدرال درخواست خانم استاین برای بازشماری آراء در میشیگان را رد کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG