لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۶

ساعتی تا سخنرانی پرزیدنت ترامپ در مراسم یادبود قربانیان هولوکاست


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا صبح امروز با حضور در مراسم یادبود قربانیان قتل عام یهودیان در کنگره سخنرانی خواهد کرد.

روز گذشته درسالروز یادبود قتل عام یهودیان در دوران آلمان نازی یهودیان جهان مراسم یادبود برگزار کردند وآئین‌های یاد بود قربانیان این واقعه تا چند روز ادامه دارد. پرزیدنت ترامپ نیز به همین مناسبت امروز در مراسم ویژه‌ای در تالار مدور کنگره آمریکا به نشانه همدردی با بازماندگان قربانیان و همبستگی با یهودیان اسراییل و جهان سخنرانی خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه نیز پیامی به همین مناسبت صادر کرد. او در پیام خود قتل عام یهودیان را تاریکترین فصل تاریخ انسانی توصیف کرد و افزود ما همزمان با یاد آوری و نیایش عهد می بندیم هرگز اجازه ندهیم چنین جنایتی بار دیگر تکرار شود.

پرزیدنت ترامپ گفت: «به یادبود آنهایی که جان باختند ما تعهد و عزم مان را تجدید میکنیم که هشدارهای زمان خودرا نادیده نگیریم. ما باید تعصب و یهودی ستیزی را هرجا یافت شود از میان ببریم. تروریسم را شکست دهیم و تهدیدهای آشکار رژیمی را که آشکارا از نابودی اسراییل صحبت میکند نادیده نگیریم. ما نمی توانیم به چنین تفکری اجازه دهیم.»

رئیس جمهوری آمریکا در پیام خود از روح قوی و ناشکستنی و قدرت استوار مردم اسراییل ستایش و برحمایت آمریکا از اسراییل و مردم آن تاکید کرد: «همه شما که از سراسر جهان گرد آمده اید بدانید که آمریکا استوار در کنار اسراییل می ایستد.»

در مراسم امروز در تالار مدور ساختمان مرکزی کنگره همچنین رهبران کنگره از جمله پل رایان رییس مجلس نمایندگان، میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا و نانسی پلوسی و چاک شومر رهبران اقلیت دمکرات مجلس و سنا نیز شرکت میکنند و طی این مراسم نیز شش شمع به یادبود قربانیان هولوکاست توسط یکی از اعضای کنگره روشن میشود.

دراین مراسم نمایندگان بخشهای مختلف نیروهای مسلح با حمل پرچمهای هر بخش نظامی آمریکا از نیروهای آمریکایی شرکت کننده در آزاد سازی یهودیان از اردوگاههای آلمان نازی تجلیل و ادای احترام میکنند.

پرزیدنت ترامپ قرار است ۱۱ بامداد بوقت واشنگتن در تالار مدور کنگره حضور یابد.

این سخنرانی را می توانید از فیس بوک زنده صدای آمریکا دنبال کنید

روسای جمهوری پیشین آمریکا از تاریخ گشایش موزه هولوکاست در واشنگتن در ۱۹۹۳ در مراسم سالروز یادبود شرکت کرده اند؛ از جمله بیل کلینتون، جورج دبلیو بوش و باراک اوباما و پیش از آنها رونالد ریگان و جیمی کارتر.

موزه هولوکاست در مقابله با نفرت، نسل کشی و در ترویج کرامت انسانی، الهام بخش شهروندان و رهبران بازدیدکننده جهان است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG