لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۵

وزیر خارجه آمریکا: بریتانیا به خشم آیت‌الله‌های خونخوار درباره خروج ما از توافق اتمی اعتنا نکند


مایک پمپئو در جریان سخنرانی در مرکز مطالعات سیاست‌گذاری در لندن
مایک پمپئو در جریان سخنرانی در مرکز مطالعات سیاست‌گذاری در لندن

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت در مرکز مطالعات سیاست‌گذاری در لندن سخنرانی کرد و به چالش‌های پیش روی جهان آزاد از ناحیه کشورهایی مانند روسیه، چین و ایران پرداخت. آقای پمپئو از بریتانیا خواست در مهار کردن رژیم ایران به آمریکا بپیوندد.

وزیر خارجه آمریکا در این سخنرانی، در مورد جمهوری اسلامی ایران گفت: هم بریتانیا و هم آمریکا در مورد خطری که از ناحیه رژیم ایران می‌آید، یکسان فکر می‌کنیم. هر دو باور داریم که ایران در حال نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در خصوص موشک‌های بالیستیک است. ما به طور مشترک باور داریم آن‌ها منبع حمایت از تروریسم در خاورمیانه و در سرتاسر جهان هستند. باور داریم که دست به گروگان‌گیری ‌می‌زنند و مردم خودشان را سرکوب می‌کنند.

مایک پمپئو افزود:‌ من از دولت بریتانیا اکیدا می‌خواهم در مهار کردن رژیم ایران به ما بپیوندد و به خشم آیت‌الله‌های خونخوار و طغیانگر درباره خروج ما از توافق اتمی اعتنا نکند.

آقای پمپئو از همکاری نزدیک لندن با واشنگتن در رویارویی با چالش‌های جهانی تقدیر کرد و گفت، ما باید با چالش‌های زمانه‌مان مانند امنیت سایبری، ایران و تروریسم جهانی، با هم کار کنیم. او ساعتی پیش از این سخنرانی در کنفرانس رسانه‌ای مشترک با جرمی هانت وزیر خارجه بریتانیا شرکت کرده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG