لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۹

تاکید مجدد مایک پمپئو در یک پیام نوروزی: مردم سربلند ایران حق زندگی بهتر و بدون ترس از سرکوب را دارند


مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده روز دوشنبه پنجم فروردین و طی پیامی جدیدی که در وبسایت وزارت خارجه آمریکا منتشر شده، عید نوروز را به تمامی مللی که آن را جشن می‌گیرند، تبریک گفته است.

در این پیام آمده است: «بدینوسیله عید نوروز را به مردم ایران و تمامی کسانی که این جشن باستانی شروع بهار را جشن می‌گیرند، از جمله مردم افغانستان، آذربایجان، چین، گرجستان، هند، عراق، قزاقستان، قرقیزستان، پاکستان، روسیه، سوریه، تاجیکستان، ترکیه، ترکمنستان، ازبکستان، مردم کُرد و جوامع آن‌ها در ایالات متحده، تبریک می‌گویم.»

آقای پمپئو افزود: «برای هزاران سال نوروز پایه اصلی فرهنگ و میراث باستانی خیلی از مردم و جوامع بوده است. نوروز خانواده و دوستان را دور هم جمع می‌کند تا روی گذشته تامل کرده و برای آینده برنامه‌ریزی کنند و زمانی است که با عزیزان دور و نزدیک بار دیگر ارتباط برقرار کرد.»

وزیر خارجه آمریکا گفت: «در حالی که ایرانیان نوروز امسال را جشن می‌گیرند، باید آزادانه و بدون هیچ‌گونه مانعی دسترسی به شبکه‌های اجتماعی داشته تا بتوانند عکس‌ها و خاطره‌های روزهای تعطیل و پیام تبریک نوروزی را به خانواده و عزیزان خود در دیگر شهرها و یا حتی خارج از کشور بفرستند. مردم سربلند ایران حق بهترین زندگی و بدون ترس از سرکوب را دارند.»‌

مایک پمپئو در پایان گفته است: ‌«امیدوارم که نوروز سرآغازی نوین و آینده‌ای درخشان برای همه به همراه داشته باشد. نوروز مبارک!»

پیش از این رئیس جمهوری آمریکا و مایک پمپئو در پیام های دیگری نوروز را تبریک گفته بودند:

مقارن با فرا رسیدن عید نوروز، پرزیدنت ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران هم پیام‌های تبریک داده بودند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG