لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۶

پلوسی برای حفظ یکپارچگی دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا با چالش روبرو است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، در تلاش برای متحد کردن دموکرات های متفرق بر سر نظارت بر دولت ترامپ و پیشبرد چند لایحه عمده مرتبط با بودجه دفاعی و قوانین مهاجرتی زمان زیادی برای مشاجره با انجمن حزبی متمرد زیر نظرش ندارد.

تعطیلات تابستانی سالانه مجلس نمایندگان آمریکا برای دوره کاری تابستانی در حوزه های انتخابیه از جمعه ۲۶ ژوئیه آغاز می شود. در این فرصت رهبری حزب دموکرات در مجلس نمایندگان تنها سه هفته فرصت دارد «قانون اختیارات دفاع ملی» و شماری لوایح جدید مهاجرتی را برای رفع نگرانی های دموکرات های پیشرو درباره بحران انسانی در مرز جنوبی ایالات متحده به تصویب برساند.

تصویب بودجه مهاجرتی در ماه گذشته منجر به یک جدال سیاسی بین پلوسی و جناحی از حزب خود شد. آلکساندریا اوکازیو کورتز نماینده نیویورک، الهان عمر نماینده مینه سوتا، آیانا پرسلی نماینده ماساچوست و رشیده طلیب نماینده میشیگان، چهار عضو پیشرو انجمن حزبی دموکرات ها به نسخه مشابه طرح ۴.۶ میلیارد دلاری مصوب سنا برای امداد به مهاجران رای منفی دادند. آنها ابراز نگرانی کردند که این امر تائیدی بر رفتار خشن ماموران کنترل مرزی با مهاجران است.

پلوسی در مصاحبه ای با نیویورک تایمز با اشاره به این چهار نماینده کنگره گفت: «همه این ها توجه عمومی و دنیای توییتری خودشان را دارند، اما پیروی در کنگره نداشتند. آنها چهار نفر هستند و همین تعداد رای هم داشتند.»

اوکازیو کورتز در توییتی انتقادی در پاسخ به پلوسی گفت، با بکارگیری قدرت برای تغییر است که به دگرگونی واقعی در این کشور دست پیدا می کنیم.

نبرد علنی نانسی پلوسی ۷۹ ساله با اعضای جوان و تازه کار حزب دموکرات در کنگره از شکاف ها در این حزب در آستانه انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری و کنگره حکایت دارد.

با این وجود، رهبران دموکرات توانسته اند بر سر بودجه ۷۳۳ میلیارد دلاری «قانون اختیارات دفاع ملی» به اتفاق نظر برسند.

استنی هویر رهبر اکثریت دموکرات در مجلس نمایندگان می گوید، قانونگذاران می دانند ما با علم به در اختیار نداشتن سنا و کاخ سفید باید لوایح را تصویب کنیم.

یکی دیگر از نبردهای پیش روی پلوسی در هفته آینده با حضور رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیقات مداخله روسیه در انتخابات آمریکا، در دو کمیته مجلس نمایندگان شدت می گیرد. این جلسات بار دیگر فشارها بر پلوسی برای آغاز استیضاح پرزیدنت ترامپ را افزایش می دهد. تا کنون بیش از ۸۰ قانونگذار دموکرات علنا از استیضاح ترامپ حمایت کرده اند.

رهبری حزب دموکرات کماکان بر ادامه تحقیقات کمیته های مسئول تاکید دارد.

جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان هم پلوسی را برای تصویب توافق تجاری «ایالات متحده-مکزیک-کانادا» تحت فشار گذاشته اند.

وقتی مجلس نمایندگان در سپتامبر از تعطیلات بازگردد، تنها سه هفته تا پایان سال مالی فرصت دارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG