لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۵

رامنی می گوید « آرمان آمریکا» را احیا می کند


میت رامنی، داوطلب احراز مقام ریاست جمهوری آمریکا، با «تعهد به احیای آرمان آمریکا»، نامزدی حزب جمهوریخواه را برای رقابت در انتخابات نوامبر امسال پذیرفت .

آقای رامنی پنجشنبه شب در سخنرانی خود در کنوانسیون ملی جمهوریخواهان ، که میلیون ها آمریکائی از تلویزیون شاهد آن بودند، «احیای آمریکا» را وعده داد .

آقای رامنی گفت آرزو داشت پرزیدنت اوباما موفق شده بود زیرا می خواهد آمریکا را موفق ببیند، اما گفت وعده های وی به نومیدی و تفرقه منجر شده است، حال آنکه آمریکا سزاوار نتایجی بهتر است.

آقای رامنی در اشاره ای به پرزیدنت اوباما گفت «این رئیس جمهوری می تواند به ما بگوید تقصیر با دیگری بوده است. این رئیس جمهوری می تواند به ما بگوید در چهار سال آینده اوضاع را درست می کند. اما این رئیس جمهوری نمی تواند به ما بگوید امروز وضعیتتان بهتر از زمانی است که او عهده دار مقام ریاست جمهوری شد».

آقای رامنی گفت اگر به مقام ریاست جمهوری انتخاب شود برنامه ای پنج مرحله ای را برای رشد اقتصادی و ایجاد ۱۲ میلیون شغل بکار می بندد.

میت رامنی در مورد دیپلماسی جهانی، انعطاف پذیری کمتر و قدرت و صلابت بیشتر، همراه با وفاداری بیشتر نسبت به متحدانی نظیر اسرائیل را وعده داد.

میت رامنی با تحسین زنان رهبر درحزب جمهوریخواه، و نام بردن از آنانی که که در کنوانسیون شرکت داشتند، در صدد جلب آرای زنان برآمد و گفت هنگامی که عهده دار مقام فرمانداری بود، ضمن آنکه یک زن در مقام معاونت فرمانداری ، و یک زن در مقام ریاست امور کارکنان در کنار او بودند، نیمی از مشاغل ارشد دولت ایالتی را نیز زنان برعهده داشتند.

آخرین شب کنوانسیون ملی جمهوریخواهان در عین حال با حضور قهرمانانی از المپیک، از جمله کیم رود (medalist Kim Rhode) قهرمانی که پنج بار صاحب مدال شده است، و نیز کلینت استوود (Clint Eastwood) هنرپیشه و کارگردان فیلم های سینمائی همراه بود. استوود هنگامی که گفت سیاستمداران کارمندان مردم اند، و اگر خوب کار نکنند، باید آنان را کنار گذاشت، با غریو شادی جمعیت روبرو شد.
XS
SM
MD
LG