لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۳

واکش مسلمانان آمریکا به تیراندازی به کنیسه یهودیان در پیتزبورگ آمریکا


به دنبال تیراندازی مرگبار به یک کنیسه‌ در شهر پیتزبورگ ایالت پنسیلوانیا، مسلمانان آمریکا نیز جهت ابراز همبستگی با خانواده قربانیان این حمله و ارائه کمک به آنها تلاش‌هایی را آغاز کرده‌اند.

شبکه الجزیره روز یکشنبه در گزارشی نوشت، «طارق المصیدی» از فعالان مسلمان آمریکایی یک کارزار اینترنتی را به منظور جمع‌آوری کمک مالی برای بازماندگان قربانیان حمله پیتزبورگ راه اندازی کرده است.

روز شنبه، یکی از ساکنان پیتزبورگ به نام «رابرت باورز» در حالی که فریاد می‌زد «همه یهودیان باید بمیرند،» اقدام به تیراندازی در کنیسه درخت زندگی در شهر پیتزبورگ کرد و جان ۱۱ نفر را گرفت. این مهاجم ۴۶ ساله در حال حاضر در بازداشت پلیس است.

بنیانگذار «سِلِبرِیت مرسی»، نهاد غیرانتفاعی مذهبی که در زمینه آموزه‌های اسلامی فعالیت می‌کند، برای کارزار اینترنتی خود سقف ۲۵ هزار دلار را تعیین کرد؛ که با استقبال بالای مردم روبرو شد و تنها ظرف شش ساعت به هدف تعیین شده رسید.

با توجه به این که ۹ روز به پایان کارزار باقی مانده، وی هدف را به ۵۰ هزار دلار افزایش داده است.

طارق المصیدی دو سال پیش هم، بعد از آن که افراد ناشناس با حمله به یک گورستان یهودیان در شهر «سنت لوئیس» آمریکا بیش از ۱۵۰ سنگ قبر را تخریب کردند، اقدام مشابهی کرده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG