لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۲

مقام پنتاگون به صدای آمریکا: نفتکش ویتنامی درخواست کمک ارسال نکرده بود


پنتاگون
پنتاگون

یک مقام وزارت دفاع ایالات متحده در پاسخ به پرسش صدای آمریکا که آیا نفتکش ویتنامی که ماه گذشته در دریای عمان توسط ایران توقیف شد درخواست کمک یا اعلام وضعیت هشدار کرده بود، گفت این نفتکش چنین درخواست یا اعلامی نکرد.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، روز پنجشنبه ۱۳ آبان در مورد این که آیا نفتکش ویتنامی درخواست کمک یا اعلام خطر فرستاده یا خیر، به خبرنگاران گفت این موضوع را از نیروی دریایی آمریکا یا دیگر مقامات جویا شوید.

روز چهارشنبه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مدعی شد که تلاش آمریکا را برای توقیف یک نفتکش حامل نفت ایران در دریای عمان «خنثی» کرده است.

متعاقب آن جان کربی، سخنگوی پنتاگون گفت هیچ‌گونه تلاشی از سوی نیروی دریایی ایالات متحده برای توقیف کشتی مذکور صورت نگرفته است.

وی افزود، ادعای ایران مربوط به حادثه‌ای در روز ۲۴ اکتبر (دوم آبان) است که در آن افراد نیروی دریایی آمریکا نظاره‌گر سوار شدن غیرقانونی بر یک کشتی تجاری در آب های بین‌المللی در دریای عمان و توقیف آن توسط نیروهای ایرانی بودند.

ویتنام روز پنجشنبه اعلام کرد در حال مذاکره با مقامات جمهوری اسلامی ایران در مورد نفتکش این کشور است که ماه گذشته توسط ایران توقیف شد.

XS
SM
MD
LG