لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۸

پنتاگون: جدیت خود در واکنش را از کانال‌های مختلف به ایران منتقل کرده‌ایم


جان کربی سخنگوی پنتاگون،‌ عکس از آرشیو
جان کربی سخنگوی پنتاگون،‌ عکس از آرشیو

سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده روز پنجشنبه ۲۳ دی در مورد حمله‌‌های راکتی به مواضع و پایگاه‌های نیروهای آمریکایی در عراق گفت ما این تهدید‌ها را خیلی جدی می‌گیریم و جدیت خود را از کانال‌های مختلف به ایرانی‌ها منتقل کرده‌ایم.

جان کربی با اشاره به پرتاب راکت به سمت منطقه سبز در بغداد گفت:‌ «گزارش‌ها حاکی است که شلیک غیرمستقیم دیگری روی داده که این یکی در منطقه سبز بوده است. فکر می‌کنیم شمار اندکی راکت شلیک شده است. ما در حال بررسی خسارت‌ها هستیم و همچنین امنیت و سلامتی مردم خود را تحت بررسی داریم.»

وی در پاسخ به این پرسش که به نظر می‌رسد حملات بازدارنده قبلی نیروهای آمریکایی تاثیری نداشته گفت:‌ «من این را پیشتر گفته‌ام که ما هر چه باید برای حفاظت از مردم خود انجام می‌دهیم. اگر هم قرار باشه به آن پاسخ دهیم، زمان و مکانی خواهد بود که ما آن را انتخاب می‌کنیم.»

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا افزود: «حواسمان هست که این حملات به طور مستمر ادامه دارد. این حملات برای وارد کردن لطمه و خسارت جانی وارد می‌شود و ما آن را خیلی جدی می‌گیریم. و ما این پیام را منتقل کرده و به ایرانی‌ها گفته‌ایم چقدر در این مورد جدی هستیم.»

جان کربی در پاسخ به این که این پیام آیا غیرمستقیم یا به چه شکلی منتقل شده گفت:‌ «فقط به این بسنده می‌کنم که ما به وضح گفته‌ایم چقدر در این مورد جدی هستیم. اضافه بر آن چیزی نمی‌گویم.»

سخنگوی پنتاگون با پرسشی در مورد انیمیشنی که وبسایت رهبر جمهوری اسلامی ایران برای حمله پهپادی و کشتن دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا منتشر کرده است گفت چیزی در این مورد ندارد بگوید، ولی این پرسش را بررسی کرده و در فرصت دیگری به آن پاسخ خواهد داد.

XS
SM
MD
LG