لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۲

برگزاری مراسم یادبود قربانیان حملات یازدهم سپتامبر در پنتاگون؛ معاون وزیر دفاع آمریکا: در پاسداری از دموکراسی و کشورمان هوشیار می‌مانیم


وزارت دفاع ایالات متحده، پنتاگون
وزارت دفاع ایالات متحده، پنتاگون

ساعتی پیش در پنتاگون با حضور معاون وزیر دفاع و معاون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، مراسمی برای یادبود قربانیان حملات تروریستی یازدهم سپتامبر در سال ۲۰۰۱ برگزار شد. استنی هویر، رهبر اکثریت دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، هم در این مراسم حضور داشت.

ژنرال جان هایتن، معاون رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا، در این مراسم به ۱۸۴ قربانی آن حمله به پنتاگون، اشاره کرد و گفت: «امروز صبح ما همه به عنوان عضوی از جامعه پنتاگون گرد هم آمده‌ایم. با این یاد که یازدهم سپتامبر، معنایی ویژه برای تمامی کسانی دارد که در این ساختمان کار می‌کنند. ما به یاد می‌آوریم که در زمینی مقدس ایستاده‌ایم که آن‌‌جا ۱۸۴ مرد، زن، پیر، و جوان وقتی هواپیمای ۷۷ آمریکا در ۹ و ۳۷ دقیقه صبح اصابت کرد، از ما گرفته شدند.»

کتلین هیکز، معاون وزیر دفاع ایالات متحده، نیز ضمن تقدیر از بازماندگان حملات یازدهم سپتامبر و خانواده‌هایشان، گفت: «مانند دیگر کسانی که پیش از من سخن گفتند، می‌خواهم تشکری ویژه از بازماندگان یازدهم سپتامبر که امروز هنوز با ما هستند، داشته باشم. خانواده‌ها، دوستان، همکارانی که کسانی که دوست داشتند را از دست دادند. ۲۰ سال پس از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ ما جمع شده‌ایم تا یاد مردم بیگناهی که زندگی خود را در آن حملات وحشتناک از دست دادند، گرامی بداریم.»

خانم هیکز با اشاره به روحیه مقاومت که روز ۱۱ سپتامبر به نمایش گذاشته شد،‌گفت:‌ «ما باید بار دیگر نسبت به آن روحیه مقاوم متعهد شویم؛ روحیه‌ای که مستلزم از خود گذشتگی، پایبندی به وظیفه، و تعهد به پشتکار است. ما این را برای آنها که از دست دادیم و بی‌گناهانی که از ما گرفته شده‌اند انجام می‌دهیم ... تا در دفاع از دموکراسی و کشورمان هوشیار بمانیم.»

روز جمعه ۲۰ شهریور و مقارن با بیستمن سالگرد حملات یازدهم سپتامبر، مراسمی در پنتاگون برگزار می‌شود و جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده هم در این مراسم حضور خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG