لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۵

مایک پنس در گردهمایی همبستگی ونزوئلا: وقت آن رسیده دیکتاتوری مادورو به پایان برسد


معاون ریاست جمهوری آمریکا با ونزوئلایی‌های ترک وطن کرده و رهبران جامعه آنها در شهر میامی ایالت فلوریدا ملاقات کرد و گفت فرصت گفت‌وگو برای حل و فصل بحران به سر آمده است.

مایک پنس روز جمعه ۱۲ بهمن در سخنانی در این گردهمایی با بیان این که «اکنون زمان گفت‌وگو نیست. زمان اقدام است،» گفت «وقت آن رسیده، یک بار وبرای همیشه، دیکتاتوری (نیکلاس) مادورو به پایان برسد.»

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، معاون ریاست جمهوری ایالات متحده همچنین در یک میزگرد با ونزوئلایی های ساکن آمریکا در عبادتگاه اسپانیایی زبان های مسیحی موسوم به «ایگلسیاس دورال» شرکت می کند.

خوان گوایدو رئیس پارلمان ونزوئلا و رهبر مخالفان نیکلاس مادورو هفته گذشته خود را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد و ایالات متحده و بسیاری کشورهای دیگر او را به رسمیت شناختند.

خوان گوایدو روز پنجشنبه گفت، نیروهای امنیتی با هدف ارعاب او در برابر آپارتمان محل زندگی خانواده اش در کاراکاس حاضر شدند.

وی در توئیتی نوشت ماموران سراغ فابیانا، همسر او، را گرفتند. در آن لحظات دختر ۲۰ ماهه آن ها به اتفاق مادر بزرگ اش در خانه بودند. گوایدو گفت هر اتفاقی برای فرزندش بیفتد او نیکلاس مادورو را مسئول می داند. دولت مادورو هنوز واکنشی نشان نداده است.

گوایدو همچنین از کمک همسایه‌های خود تشکر کرد که با به راه انداختن سر و صدا و حضور در آپارتمان توجه ها را به حضور پلیس و جستجوی شان جلب کردند و مراقب خانواده او بودند.


https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG