لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۱

مایک پنس در پنتاگون کلیات طرح تشکیل «نیروی فضایی آمریکا» را تشریح کرد


سخنرانی مایک پنس معاون رئیس جمهوری ایالات متحده در پنتاگون درباره تشکیل ششمین نیروی مسلح آمریکا - ۱۸ مرداد ۱۳۹۷
سخنرانی مایک پنس معاون رئیس جمهوری ایالات متحده در پنتاگون درباره تشکیل ششمین نیروی مسلح آمریکا - ۱۸ مرداد ۱۳۹۷

کاخ سفید روز پنجشنبه اعلام کرد در مواجه با تهدیدها و رقابت‌های فزاینده با روسیه و چین، نیروی فضایی آمریکا را، به عنوان ششمین شاخه نیروهای مسح کشور، تا سال ۲۰۲۰ ایجاد خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مایک پنس معاون رئیس جمهوری ایالات متحده کلیات طرح دولت پرزیدنت ترامپ را برای این منظور در مراسمی در محل وزارت دفاع (پنتاگون) تشریح کرد.

وی خاطر نشان کرد که «این طرح وعده‌های رئیس جمهوری را برای سلطه آمریکا بر فضا محقق خواهد کرد؛ سلطه‌ای بر فضایی که زمانی آرام و بدون رقیب بود، اما اکنون شلوغ و پر مدعی است.»

آقای پنس افزود، «زمان آن رسیده است فصل بزرگ بعدی در تاریخ نیروهای مسلح مان را رقم بزنیم، برای میدان نبرد بعدی آماده شویم، که بهترین‌ها و شجاع‌ترین‌های آمریکا را فرا خواهد خواند تا از نسل جدیدی از تهدیدها علیه مردم و کشورمان پیشگیری و آنها را ناکام کنند.»

معاون پرزیدنت ترامپ تاکید کرد، «زمان آن فرا رسیده است نیروی فضایی ایالات متحده تشکیل شود.»

رئیس جمهوری ایالات متحده در میانه این سخنرانی در توئیتی نوشت، «نیروی فضایی بی حد و مرز!»

وی اواخر خرداد خواستار تشکیل یک نیروی جداگانه، اما همسان با دیگر قوای مسلح آمریکا، در حوزه فضا تشکیل شود. طرحی پیچیده و پرهزینه، که عملی کردن آن نیاز به تایید کنگره دارد.

رئیس جمهوری آمریکا ایجاد یک نیروی فضایی و فعالیت در عرصه فضا را با امنیت ملی ایالات متحده مرتبط دانسته و وزارت دفاع آمریکا را مامور تشکیل این نیرو کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، پنتاگون طرح پیشنهادی خود را امروز به کنگره ارسال کرد.

مایک پنس نیز در سخنرانی امروز خود گفت که دولت پرزیدنت ترامپ با نمایندگان کنگره در این زمینه همکاری خواهد کرد و سال آینده کلیات بودجه مورد نیاز را ارائه خواهد داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG