لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۲۳

طرح پرزیدنت ترامپ برای تشکیل «نیروی فضایی» ارتش ایالات متحده


دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در نشستی با حضور مشاوران فضایی کاخ سفید، فرمان سیاست های جدید فضایی آمریکا را امضا کرد.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در نشستی با حضور مشاوران فضایی کاخ سفید، فرمان سیاست های جدید فضایی آمریکا را امضا کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز دوشنبه با تکرار این خواسته خود که آمریکا باید رهبری خود را در فضا پس بگیرد، از طرح تشکیل یک «نیروی فضایی» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پرزیدنت ترامپ در دیدار با مشاوران امور فضایی کاخ سفید گفت جهت تضمین برتری آمریکا در عرصه فضایی، وزارت دفاع (پنتاگون) را مامور تشکیل این نیرو می‌کند.

وی چشم انداز روشنی برای برنامه‌های فضایی ایالات متحده ترسیم کرد و فعالیت در این عرصه را با امنیت ملی کشور مرتبط دانست و گفت نمی‌خواهد چین، روسیه و دیگر کشورها از ما سبقت بگیرند.

پرزیدنت ترامپ با تاکید بر این که کشف افق‌های نو و درنوردیدن مرزها جوهره وجودی آمریکایی‌هاست، گفت «دولت من میراث ایالات متحده را، به عنوان بزرگترین کشور فعال در فضا، بازپس خواهد گرفت.»

وی هنگام امضای فرمان سیاست‌های جدید فضایی کشور، با بیان این که آمریکا باید بر فضا سلطه داشته باشد، گفت «قرار است ما، هم نیروی هوایی داشته باشیم و هم نیروی فضایی؛ مجزا از هم، اما برابر.»

رئیس جمهوری ایالات متحده پیشتر نیز پیشنهاد تشکیل یک واحد فضایی مستقل را، که بخش‌هایی مانند آنچه نیروهای هوایی، دریایی و زمینی ارتش دارند در بر داشته باشد، مطرح کرده بود.

در طرحی که او امروز معرفی کرد، وزارت دفاع تحت نظارت ژنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده مامور تشکیل این نیرو، به عنوان ششمین نیروی مسلح آمریکا، خواهد بود.

نیروهای مسلح آمریکا، علاوه بر سه نیروی زمینی، دریایی و هوایی، شامل تفنگداران دریایی و گارد ساحلی نیز می‌شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG