لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۰

معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا: همه نشانه‌ها حاکی از این است که مردم ایران آماده تغییر هستند


مایک پنس در جریان سخنرانی اجلاس ایران آزاد در واشنگتن، روز پنجشنبه
مایک پنس در جریان سخنرانی اجلاس ایران آزاد در واشنگتن، روز پنجشنبه

معاون رئیس جمهوری سابق ایالات متحده روز پنجشنبه ششم آبان گفت، همه نشانه‌ها حاکی از این است که مردم ایران آماده تغییر هستند. مایک پنس همچنین ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران را به «جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی» متهم کرد و گفت او باید تحت تعقیب قضایی قرار گیرد.

وی در سخنانی در کنفرانس «۲۰۲۱ ایران آزاد» که در واشنگتن پایتخت آمریکا برگزار شد گفت: «رژیم ایران هیچ‌گاه ضعیف‌تر از آنچه امروز است، نبوده. اقتصاد در حال اضمحلال است، تورم افسارگسیخته است و واحد پول ایران ۹۰ درصد ارزش خود را از دست داده و فساد از همیشه بیشتر است.»

مایک پنس در ادامه با بیان این که از هر پنج شهروند ایران چهار نفر زیر خط فقر هستند و فساد در بالاترین حد خود است، گفت «تمامی نشانه‌ها حاکی از این است که مردم ایران آماده تغییر هستند.»

معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا افزود: «منصوب کردن ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهوری ایران به نظر من نشانه سرگشتگی و آسیب‌پذیری رژیم است. سی سال پیش، رئیسی رئیس جوخه مرگ آیت‌الله (روح‌الله خمینی) بود و حالا رئیس جمهوری آن کشور است.»

وی «انتصاب» ابراهیم رئیسی در این مقام را «نشانه‌ای برای سرکوب هرگونه نارضایتی و مخالفت و ترساندن مردم ایران و ساکت کردن آن‌ها» دانست و گفت:‌ «امروز ما با دیگر شهروندان آمریکا به شما پیوسته و تعهد می‌کنیم جرائمی که او مرتکب شده نباید بدون عواقب بماند.»

مایک پنس ادامه داد: «ابراهیم رئیسی باید توسط مردم ایران از قدرت کنار گذاشته شود و باید به جرم جنایت علیه بشریت و نسل کشی، محاکمه شود.»

اجلاس ۲۰۲۱ ایران آزاد به میزبانی «سازمان جوامع ایرانی آمریکایی» برگزار شد.

XS
SM
MD
LG