لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۸

مایک پنس: یاد قربانیان حمله ۱۹۸۳ به نظامیان آمریکا را با پاسخگو کردن ایران گرامی می داریم


مایک پنس معاون رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا - آرشیو
مایک پنس معاون رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا - آرشیو

معاون رئیس جمهوری آمریکا، مایک پنس، در سالگرد حمله تروریستی به پایگاه نظامیان آمریکایی در بیروت گفت یاد قربانیان آن حمله را با فشار بر ایران برای پاسخگویی بابت اقدامات بی‌ثبات کننده اش در منطقه گرامی می‌داریم.

مایک پنس روز سه‌شنبه با انتشار پیامی در حساب توئیترش نوشت، «۳۵ سال پیش تروریست‌های افراطی اسلامگرای مورد حمایت ایران، با بمبگذاری در مقر تفنگداران ما در لبنان ۲۴۱ تن از قهرمانان ما را کشتند.»

وی در ادامه این توئیت نوشت، «ما جانفشانی آنها، و تحت رهبری رئیس جمهوری ایالات متحده، یاد آنها را با اعمال فشار بر ایران برای پاسخگویی بابت اقدامات خشونت‌بار و بی‌ثبات کننده اش در منطقه گرامی می‌داریم.»

معاون پرزیدنت ترامپ سال گذشته نیز به همین مناسبت، ضمن انتقاد از رفتار منطقه‌ای جمهوری اسلامی گفت، حزب‌الله یک گروه تروریستی در خدمت ایران است و ما برای از بین بردن آن گروه و محاکمه آنها تلاش می‌کنیم.

حمله سال ۱۹۸۳ به مقر تفنگداران آمریکا در پایتخت لبنان به «حزب الله» نسبت داده شده است؛ گروه شبه نظامی شیعه‌ای که از حمایت تهران برخوردار است. آمریکا این گروه را در اکتبر سال ۱۹۹۷ در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG