لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۶

مایک پنس: هرگونه اصلاح طرح صلح ترامپ به فلسطینی‌ها بستگی دارد


آقای پنس روز سه شنبه از دیوار ندبه زیارت کرد.
آقای پنس روز سه شنبه از دیوار ندبه زیارت کرد.

معاون ریاست جمهوری آمریکا می گوید هرگونه اصلاح طرح صلح خاورمیانه به بازگشت فلسطینی ها به میز مذاکره بستگی دارد.

مایک پنس در آخرین مرحله سفر سه روزه در اسرائیل در گفتگوی روز سه شنبه در اورشلیم با خبرگزاری رویترز، یادآور شد که مشاوران پرزیدنت ترامپ از مدتها پیش روی یک طرح صلح میان فلسطینی ها با اسرائیل کار می کرده اند.

مایک پنس در این باره گفته است رئیس جمهوری آمریکا با شرکای منطقه ای روی یک چارچوب صلح کار می کرده و یک مقام کاخ سفید ابراز امیدواری کرده که جزئیات این طرح در سال جاری اعلام شود.

مقام کاخ سفید با این یادآوری که از زمان اعلام اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل، هیچ ارتباط مستقیمی میان واشنگتن با مقامهای فلسطینی وجود نداشته ،گفته است وقتی طرح آماده شود و دو طرف مایل به پیشبرد روند صلح باشند، جزئیات آن اعلام خواهد شد.

مقامهای فلسطینی در واکنش به اقدام سال پیش پرزیدنت ترامپ در به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل اعلام کرده اند از این پس آمریکا را به عنوان میانجی صلح با اسرائیل قبول ندارند.

مایک پنس گفته است اعلام تصمیم پرزیدنت ترامپ در باره شهر اورشلیم به موازات کار کردن روی طرح صلح خاور میانه می تواند چشم انداز روشنی را در برابر صلح قرار دهد.

«حنان عشراوی» مقام بلندپایه سازمان آزادی بخش فلسطین می گوید تصمیم رئیس جمهوری آمریکا درباره اورشلیم هر نوع چشم انداز صلح خاور میانه را نابود کرده است.

به گفته خانم عشراوی مواضع تند دولت آمریکا و پیام انجیلی مایک پنس نه تنها واشنگتن را از صلاحیت میانجیگری صلح کنار زده بلکه شرایط بی ثبانی در منطقه و ورای آن را تشدید کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG