لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۴

پیشنهاد ایالات متحده برای پرداخت مالی و اعطای اقامت آمریکا به خانواده کشته‌شدگان حمله پهپادی در افغانستان


خانه خانواده احمدی در کابل پس از حمله پهپادی آمریکا. ۲۹ اوت ۲۰۲۱
خانه خانواده احمدی در کابل پس از حمله پهپادی آمریکا. ۲۹ اوت ۲۰۲۱

پنتاگون به خانواده ۱۰ غیرنظامی که در ماه اوت، پیش از خروج نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان، در حمله پهپادی آمریکا در کابل به اشتباه کشته شدند، مبالغی را به عنوان تسلیت و ابراز همدردی می‌پردازد.

به گزارش رویترز، وزارت دفاع ایالات متحده اعلام کرد متعهد شده است که علاوه بر همکاری با وزارت خارجه آمریکا در حمایت از اعضای خانواده کشته‌شدگان که علاقمند به انتقال به آمریکا هستند، با پرداخت مبلغ بلاعوض به خانواده کشته‌شدگان با آنها ابراز همدردی کند.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، جمعه شب گفت کالین کال، معاون سیاست دفاعی وزارت دفاع ایالات متحده، در جلسه ای مجازی با استیون کوون، بنیانگذار و رئیس مؤسسه تغذیه و آموزش بین‌المللی، گفت وگو کرد. زمری احمدی، یکی از قربانیان که در حمله پهپادی ۲۹ اوت کشته شد،کارمند مؤسسه تغذیه و آموزش بین‌المللی بود.

آقای کربی گفت زمری احمدی و کسانی که در این حمله کشته شدند بی‌گناه بودند، با داعش خراسان ارتباط نداشتند، و تهدیدی برای نیروهای آمریکایی نبودند.

در حمله پهپادی آمریکا در کابل ۱۰ غیر نظامی، از جمله هفت کودک، کشته شدند.

پنتاگون پیشتر گفته بود که حمله ۲۹ اوت یک بمب‌گذار انتحاری داعش را هدف قرار گرفته بود که تهدیدی قریب‌الوقوع برای نیروهای دولت آمریکا، هنگام تکمیل آخرین مراحل خروج از افغانستان در فرودگاه کابل، محسوب می‌شد.

XS
SM
MD
LG