لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۸

در حمله پهپادها به مواضع پیکارجویان در پاکستان ۵ تن کشته شدند


در حمله دو پهپاد، که گمان می‌رود متعلق به آمریکا باشد، به منطقه قبیله‌ای شمال غربی پاکستان، دست کم ۵ پیکارجو کشته شدند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقامات نظامی گفت در نخستین حمله در شامگاه چهارشنبه، دو موشک به یک خودرو در حال حرکت در روستای داتاخل در وزیرستان شمالی برخورد کرد که در اثر آن دست کم ۲ نفر کشته شدند.

دو موشک دیگر بامداد روز پنجشنبه یک مرکز پیکارجویان در همان منطقه را مورد هدف قرار داد و در نتیجه آن ۳ نفر کشته شدند.

چند ساعت بعد، نواز شریف نخست وزیر پاکستان در دیداری کم‌سابقه از وزیرستان شمالی اعلام کرد، پاکستان در جنگ با تروریسم در منطقه پیروز خواهد شد.

آقای شریف که در جمع سربازان سخن می‌گفت، همچنین ابراز امیدواری کرد که موفقیت عملیات نظامی در وزیرستان شمالی، موجب برقراری صلحی پایدار در سراسر پاکستان شود.

ارتش پاکستان در ماه ژوئن حمله عمده‌ای در منطقه کوهستانی قبیله‌ای که از دیرباز قرارگاه پیکارجویان شورشی محلی و خارجی، از جمله القاعده بوده است، را آغاز کرد.

ارتش پاکستان می‌گوید بیش از ۱۱۰۰ پیکارجو تاکنون در این عملیات کشته شده‌اند و هم‌اینک بیش از ۸۰ درصد وزیرستان شمالی را در کنترل خود دارد. به گفته ارتش پاکستان بیش از ۸۰۰ هزار نفر که به دلیل حملات شورشیان آواره شده‌اند، بزودی اجازه خواهند یافت به خانه‌های خود باز گردند.

ایالات متحده آمریکا پاکستان را برای تشدید نبرد با پیکارجویان در مناطق قبیله‌ای، که به حملاتی به افغانستان و پاکستان دست می‌‌زنند، تحت فشار گذاشته است.

XS
SM
MD
LG