لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۵

آمریکا از تاخیر در صدور ویزا برای صدها آمریکایی در پاکستان ابراز نگرانی می کند


آمریکا از تاخیر در صدور ویزا برای صدها آمریکایی در پاکستان ابراز نگرانی می کند
آمریکا از تاخیر در صدور ویزا برای صدها آمریکایی در پاکستان ابراز نگرانی می کند

وزارت امور خارجه آمریکا می گوید ایالات متحده نگرانی های خود را از تاخیر در صدور ویزا برای مقامات و پیمانکاران آمریکایی با مقامات پاکستانی در میان گذاشته است.

رابرت وود، سخنگوی وزارت امور خارجه، می گوید چنین تاخیرهایی می تواند از ادامه عملیات آمریکا در منطقه جلوگیری کند. او این موضوع را روز پنجشنبه و پس از آن عنوان کرد که به نقل از دیپلمات های آمریکایی که در پاکستان کار می کنند گفته شد دولت از تمدید یا تصویب گذرنامه برای ۱۳۵ مقام آمریکایی خودداری کرده است.

گزارش های خبری به نقل از دیپلمات های ناشناس حاکی است که ظاهرا مشکلات ویزا بخشی از یک کمپین گسترده تر برای آزار مقامات آمریکایی است، که جستجوی اتومبیل های دیپلماتیک آمریکا به وسیله پلیس از آن جمله است.

روزنامه پاکستانی «نیشن» به نقل از مقامات اسلام آباد می گوید برخی از درخواست های صدور ویزا ناقص یا حاوی اطلاعات نادرست بود.

نیویورک تایمز به نقل از مقامات پاکستانی می گوید کارهای تحریک کننده آمریکاییان موجب چنین وضعی شده است، مانند عکسبرداری از نواحی حساس، و نبود درک این موضوع که پاکستانی ها در مورد اتحاد کشورشان با آمریکا تا چه اندازه اختلاف نظر دارند.

در گزارش های رسانه گفته می شود کسانی که تاخیر ویزا را تجربه می کنند شامل مکانیک هایی هستند که به هلیکوپترهای آمریکایی که از عملیات ارتش پاکستان در شمال غربی کشور حمایت می کنند، سرویس می دهند. گزارش ها حاکیست پروازهای هلیکوپترها به دلیل انباشته شدن کارهای تعمیراتی کاهش یافته است.

سفارت آمریکا در اسلام آباد به عنوان بخشی از مجموعه کمک ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری پرزیدنت اوباما به پاکستان، تعداد کارمندان خود را از ۵۰۰ به ۸۰۰ نفر افزایش می دهد.

XS
SM
MD
LG