لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۳۳

کاهش موارد ابتلا به کرونا در آمریکا؛ الزام استفاده از ماسک در برخی مدارس لغو می‌شود


با کاهش سریع موارد ابتلا به امیکرون در آمریکا، چهار ایالت از برنامه خود برای برداشتن الزام استفاده از ماسک در مدارس تا پایان ماه فوریه یا مارس خبر دادند.

بسیاری بر این باور هستند که ویروس هرگز از بین نمی‌رود و آمریکایی‌ها باید راهی برای همزیستی با آن پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، فرماندار ایالت نیوجرسی گفته است که پس از پایان حکم ایالتی در هفتم ماه مارس، مدارس در تصمیم‌گیری برای الزام استفاده از ماسک آزاد خواهند بود.

ایالت کالیفرنیا نیز از هفته آینده، به الزام استفاده از ماسک برای افراد واکسینه شده در مکان‌های سربسته پایان خواهد داد اما ماسک برای دانش‌آموزان مدارس همچنان الزامی خواهد بود.

مقامات ایالتی کالیفرنیا اعلام کرده‌اند که افراد واکسینه‌نشده همچنان در مکان‌های بسته ملزم به استفاده از ماسک خواهند بود و تمامی افراد باید در مناطق پرخطر مانند وسایل حمل و نقل عمومی و خانه‌های سالمندان از ماسک استفاده کنند.

مقامات ایالتی کالیفرنیا همچنین اعلام کردند که رویدادهایی با حضور بیش از هزار نفر در محیط سربسته باید از شرکت‌کننده‌ها کارت واکسیناسیون و یا تست منفی کرونا بخواهند و کسانی که واکسن نزده‌اند باید از ماسک استفاده کنند. برای رویدادهایی که در فضای آزاد است و بیش از ده هزار نفر در آن شرکت دارند نیازی به کارت واکسیناسیون نیست اما استفاده از ماسک و تست منفی کرونا توصیه می‌شود.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید گفت دولت آمریکا همچنان استفاده از ماسک در مدارس را توصیه می‌کند اما مقامات محلی در تصمیم‌گیری در این رابطه آزاد هستند و سیاست کاخ سفید همواره اینگونه بوده است.

موارد جدید روزانه ابتلا به کووید-۱۹ در آمریکا از اواسط ماه ژانویه - زمانی که به رکورد بیش از ۸۰۰ هزار نفر رسید - بیش از نیم میلیون کاهش یافته است. داده‌های دانشگاه جانزهاپکینز نشان می‌دهد موارد ابتلا در دو هفته گذشته، در ۴۷ ایالت کاهش یافته است.

میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا در آمریکا همچنان رو به افزایش است و به طور میانگین بیش از دو هزار و ۴۰۰ نفر در روز جان خود را از دست می‌دهند که بیشترین میزان از زمستان گذشته بوده است.

XS
SM
MD
LG