لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۴

بی پی می گوید امیدوار است تازه ترین تلاش برای مهار نشت نفت موفق شود


گارد ساحلی آمریکا می گوید بی پی موفق شده است لوله ای در چاه آسیب دیده ای را که شش هفته است از آن نفت به داخل خلیج مکزیک بیرون می ریزد قطع کند، اما گذاشتن سرپوش بر لوله، دشوار خواهد بود.

دریادار تاد آلن، فرمانده گارد ساحلی، روز پنجشنبه در ایالت لوئیزیانا به خبرنگاران گفت بریدن لوله غیرعادی انجام گرفته است و قرار دادن ابزار مهار روی آن از آنچه انتظار می رفت سخت تر خواهد بود.

پیشتر، کاخ سفید اعلام کرد باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا، به منظور ارزیابی تلاش هایی که برای متوقف ساختن بدترین نشت نفت در تاریخ آمریکا جریان دارد، روز جمعه به ساحل خلیج مکزیک بازمی گردد.

دولت آمریکا طرحی را برای ایالت لوئیزیانا جهت ساختن یک سلسله موانع شنی به منظور حفاظت از باتلاق ها در برابر لکه های بزرگ نفت تصویب کرده است.

بعد از ظهر چهارشنبه دریادار «تاد الن»، رییس سازمان مقابله با سوانح، به شرکت بی پی دستور داد هزینه ساختن موانع را بپردازد. فرماندار لوئیزیانا و مقامات دیگر بر ساختن خاکریزها به عنوان آخرین کوشش برای حفاظت از آبگیرهای حساس منطقه تاکید داشته اند.

تازه ترین تلاش بی پی برای متوف ساختن نشت نفت روز چهارشنبه، وقتی اره بسیار تیزی که برای قطع لوله شکسته به کار می رفت، گیر کرد، با شکست روبرو شد. آزاد ساختن اره ساعت ها طول کشید، و شرکت سپس برای بریدن لوله از قیچی های مخصوص استفاده کرد.

در این میان، لکه عظیم نفت به ایالت فلوریدا نزدیک می شود، و تازه ترین پیش بینی ها حاکی است که لکه ها چند کیلومتر با سواحل فلوریدا فاصله دارند.

نفت تاکنون به سواحل ایالت های لوئیزیانا، آلاباما و می سی پی رسیده است و زندگی وحش و بازرگانی منطقه را تهدید می کند.

تصویرهای ماهواره ای دانشگاه میامی نشان می دهد مساحت لکه نفت اینک تقریبا به اندازه ایالت مریلند است، و بیش از ۲۴ هزار کیلومتر مربع از سطح خلیج مکزیک را پوشانده است.

XS
SM
MD
LG