لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۹

تلاش بی پی برای نصب ابزار مسدود کنندۀ ريزش نفت در خليج مکزيک تا کنون موفق است


شرکت نفتی بريتيش پتروليوم همزمان با نصب ابزار مسدود کنندۀ بزرگ برای انتقال نفت موجود در سطح آبهای خليج مکزيک، تلاش می کند با استفاده از دستگاههای زيردريايی خودکار خودِ محل اصلی ريزش نفت را ازحوزه نفتی خارج سازد.

مأموران گارد ساحلی خليج مکزيک می گويند اين بخش از عمليات تا کنون با موفقيت همراه بوده است اما چالش واقعی از زمان نصب محکم ابزار مسدود گر بر روی سطح بريده شده، آغاز می شود. اين وسيله بايد به حدّی محکم باشد که بتواند طبق طرح اوليۀ بی پی مجرای ريزش نفت را کاملاً مسدود کند.

در همين حال تونی هِيوارد سرپرست اجرايی شرکت بريتيش پتروليوم روز پنجشنبه در مصاحبه ای با خبرنگاران در شهر هوستون در ايالت تکزاس گفت در صورت موفق بودن عمليات مسدود کردن محل ريزش نفت، گام بعدی انتقال نفت و گاز موجود در حوزه نفتی به کشتيهای بزرگ است. درياسالار هيوارد می گويد بی پی تا مدتها بعد از رفتن کارکنان امدادی و رسانه ها در منطقه باقی خواهد ماند. وی وعده می دهد که بی پی آنقدر در منطقه می ماند تا روح زندگی و رونق اقتصادی بار ديگر به شريانهای منطقه باز گردد.

در پی اين حادثه ارزش سهام شرکت بی پی شديداً کاهش يافت.

به گزارش تحليلگران اقتصادی اين شرکت از روز بيستم آوريل يعنی از زمان شروع ريزش نفت در خليج مکزيک تا کنون حدود ۷۰ ميليارد دلار بابت اُفت ارزش سهام خود متضرر شده است.

طبق قوانين آمريکا کل مخارج مربوط به اين حادثه بايد از طرف شرکت بی پی تأمين شود. اين شرکت تا کنون يک ميليارد دلار بابت عمليات مهار ريزش نفت و پاکسازی منطقه هزينه کرده است. روز پنجشنبه دولت فدرال آمريکا يک صورت حساب ۶۹ ميليون دلاری بابت مخارج تا به امروز را به شرکت بی پی، تسليم کرد.

XS
SM
MD
LG