لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۶

وزیر دادگستری آمریکا زیان های ناشی از نشت چاه نفت را بررسی می کند


اریک هولدر وزیر دادگستری آمریکا برای بررسی زیان های ناشی از فاجعه نشت چاه نفت، از سواحل خلیج مکزیک دیدن می کند.

هولدر، پیش از امکان دنبال کردن تحقیقات جزایی درباره این حادثه، در نیو اورلئان با دادستان های فدرال و مقامات ایالتی ملاقات می کند و به ارزیابی خسارات می پردازد.

در واشنگتن، پرزیدنت اوباما با روسای مشترک کمیسیون مستقلی که برای تحقیق درباره فاجعه تشکیل شده است، به گفت و گو می نشیند.

در این میان، قیمت های سهام شرکت بی پی روز سه شنبه بیش از ۱۵ درصد پایین آمد. شرکت می گوید مجموع هزینه مقابله با بحران اینک به ۹۹۰ میلیون دلار بالغ شده است.

بی پی همچنین تلاش بعدی برای متوقف ساختن نشت نفت را آغاز کرده است. مهندسان برای بریدن لوله بلندی که به چاه آسیب دیده متصل است، و سپس کوشش برای قرار دادن گنبدی در روی چاه و انتقال نفت به تانکری در سطح آب، از ربات های بدون سرنشین استفاده می کنند.

کارول براونر، مشاور محیط زیست و انرژی کاخ سفید می گوید قطع لوله پیش از بسته شدن چاه، ممکن است به وارد شدن ۲۰ درصد نفت اضافی بداخل خلیج منجر شود.

برخی از ناظران از ارتش آمریکا خواسته اند رهبری عملیات مهار چاه و پاکسازی را بر عهده بگیرد. اما دریادار مایک مولن، رییس ستاد مشترک ارتش، می گوید صنعت نفت برای مقابله با فاجعه مجهز تر است.

تا کنون بالغ بر ۱۵۰ میلیون لیتر نفت وارد آبهای خلیج مکزیک شده، و صنعت ماهیگیری ساحلی و توریسم را با تهدیدی عمده روبرو کرده است.

XS
SM
MD
LG