لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۸

پس از حمله تروریستی در نیس اوباما گفت نمی گذاریم اقدامات رذیلانه داعش ادامه یابد


سخنگوی کاخ سفید در واکنش به حمله تروریستی در نیس فرانسه گفت باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، علاوه بر ابراز همدردی با مردم و مقام های فرانسه وعده ی کمک و افزایش همکاری های امنیتی آمریکا با کشورهای اروپایی را داده است. جاش ارنست همچنین گفت، آمریکا خطر حمله تروریستی در کشور را جدی می گیرد و آماده مقابله با آن است.

به دنبال کشتار مردم در حمله تروریستی نیس، اوباما گفت "ما با همه قلب و روح مان در رنج مردم فرانسه شریک هستیم. و اجازه نخواهیم داد که نفرت پراکنی و رذالت گروه معدودی، زندگی هفت میلیارد انسان را که خواهان زندگی مسالمت آمیز در روی کره زمین هستند، را به جهنم تبدیل کند."

اوباما در نشست روز جمعه کاخ سفید با حضور دیپلمات های آمریکایی و بین المللی همچنین گفت: "این تهدیدی علیه همه ماست، هنوز تمام جزییات این حمله روشن نیست، اما ما می دانیم که حتی یک فرد، می تواند چه قابلیت غیرمعمولی برای آسیب رساندن به ما و شیوه زندگی مان را داشته باشد."

آقای اوباما گفت، پیکار جویان دولت اسلامی، محکوم به شکست هستند و تأکید کرد، که ائتلافی از ۶۶ کشور برای شکست این گروه تروریستی تشکیل شده و تا نابود شدن این گروه دست از تلاش بر نخواهند داشت.

آقای اوباما افزود، آمریکا بر خلاف گروه دولت اسلامی که جز کشتار هیچ نمی داند، به مذاکره و دیپلماسی برای حل مشکلات جهان و وضعیت اسف بار سوریه ادامه می دهد و در عین حال به جنگ با دولت اسلامی در عراق و افغانستان و هر کجا که لازم باشد، ادامه می دهد.

اوباما گفت "ما در این مبارزه با اتکا به ارزش هایمان پیروز خواهیم شد. ارزش های ما تکثر گرایی، پای بندی به قانون، آزادی مذاهب و عقایدو اجازه برپایی مراسم جمعی از جمله جشن روز ملی فرانسه است."

باراک اوباما، در پایان افزود بسیار متاسف است که اغلب سخنرانی های او در گردهمایی های اخیر کاخ سفید، با ابراز تسلیت و همدردی با بیگناهانی عجین است که در حملات تروریستی کشته شده اند و ابراز امیدواری کرد که همکاری های جهانی به این مسیر پایان دهد.

XS
SM
MD
LG