لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۱

"مقابله با سارق" برگ دیگری از کارنامه مشاور ایرانی باراک اوباما


الوند صالحی مشاور ایرانی تبار باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده در حوزه فناوری
الوند صالحی مشاور ایرانی تبار باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده در حوزه فناوری

یکی از مشاوران ایرانی‌تبار رئیس جمهوری ایالات متحده، اخیرا با مردی که اقدام به سرقت کیف دستی زنی در اطراف کاخ سفید در شهر واشنگتن کرده بود مقابله کرد و در نهایت سارق فراری توسط ماموران امنیتی دستگیر شد.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، الوند صالحی مشاور ایرانی آمریکایی باراک اوباما در حوزه فناوری است که بر روی سیاست‌های دولت در زمینه منابع کامپیوتری و داده‌هایی که می‌توان در اختیار عموم گذاشت، فعالیت می‌کند.

آقای صالحی، حقوق‌دان و اهل ایالت کالیفرنیا، سه شنبه هفته گذشته هنگامی که در نزدیکی محل کار خود متوجه شد مردی اقدام به سرقت از یک زن کرده است، جلوی او را گرفت و باعث شد سارق به سمت نرده‌های کاخ سفید تغییر مسیر دهد.

ماموران امنیتی محوطه کاخ سفید نیز با مشاهده سارق فراری که قصد داشت از نرده‌ها بالا برود، اقدام به دستگیری وی کردند و آقای صالحی هم با گرفتن کیف دستی از او، آن را به صاحبش که از شدت ترس به لرزه افتاده بود برگرداند.

این مشاور ایرانی‌تبار رئیس جمهوری آمریکا در توصیف ماجرا گفت "مثل یکی از آن فیلم‌هایی بود که شما هرگز تصور نمی‌کنید که می تواند در زندگی واقعی شما اتفاق بیافتد."

به گفته آقای صالحی :همین که آن فرد اقدام به دویدن کرد، انگار همه چیز در اطراف شما کند می‌شود. هیچ ایده‌ای ندارید که چه باید بکنید. تا این که غریزه شما به کار می‌افتد و آنچه که باید اتفاق می‌افتد."

به نوشته واشنگتن پست، آنچه که الوند صالحی در آن زمان نمی‌دانست، این بود که بنا بر اعلام پلیس، فرد دستگیر شده سابقه دار بوده و شکایت‌هایی از او به دلیل سرقت تلفن همراه و آزار جنسی یک دانشجو در همان منطقه ثبت شده است.

XS
SM
MD
LG