لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۴۶

اوباما: مردم آمریکا به کمک نیاز دارند


اوباما: مردم آمریکا به کمک نیاز دارند
اوباما: مردم آمریکا به کمک نیاز دارند

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا از کنگره خواسته است پیشنهاد ۴۴۷ میلیارد دلاری او را برای اشتغالزایی تصویب کند و می گوید اجرای آن اقتصاد را تقویت خواهد کرد و مردم را به کار باز خواهد گرداند.

آقای اوباما روز پنجشنبه در کاخ سفید به خبرنگاران گفت مردم آمریکا نیازمند کمک هستند و اقتصاد هم اینک به یک شوک تکان دهنده نیاز دارد. رییس جمهوری آمریکا گفت اقصاد شکننده تر از آن است که بتوان اجازه داد راه بر عمل بسته شود و افزود معلمان، آتش نشانان، افسران پلیس و کارگران ساختمانی باید بر سر کار بازگردانده شوند. او همچنین گفت تردیدی نیست که رشد اقتصادی کند شده است و هشدار داد که تصویب نشدن لایحه می تواند حتی مشکلاتی مهمتر از آنچه اینک داریم به وجود آورد.

رییس جمهوری گفت سنا هفته آینده به لایحه پیشنهادی رای خواهد داد، و قانون گذاران را تشویق کرد آنرا تصویب کنند ، و گامی را که لازم است بردارند . او گفت پیشنهادهایی که جمهوریخواهان در کنگره ارائه داده اند برای آنچه جهت تقویت اقتصاد لازم است کافی نیست.

جمهوریخواهان از لایحه پیشنهادی پرزیدنت اوباما انتقاد کرده اند. اریک کانتور، رهبر اکثریت مجلس نمایندگان، اوباما را متهم کرده که از رویکرد همه چیز با هیچ چیز استفاده می کند و آن را غیر قابل قبول نامید.

میچ مک کانل، رهبر اقلیت جمهوریخواهان در سنا، پیشنهاد کرده است لایحه به رای گذاشته شود اما گفت نباید آن را تصویب کرد. هری رید رهبر اکثریت سنا در اعتراض می گوید به لایحه در اواخر ماه رای داده خواهد شد.

بر نگرانی رای دهندگان از وضع اقتصاد و نبود شغل افزوده می شود و نرخ بیکاری ماه هاست که در حدود ۹ درصد باقی است.

آقای اوباما همچنین گفت او بر این باور است که مردم آمریکا بسیار بدبین شده اند و دیگر به این که نمایندگان به نفعشان کار خواهند کرد معتقد نیستند. او گفت اعتراضات جاری در وال استریت و نقاط دیگر نشانه ای از ناراحتی های فزاینده است.

رییس جمهوری همچنین هشدار داد که اگر اقدامی صورت نگیرد مشکلات اقتصادی اروپا می تواند تاثیری واقعی بر آمریکا داشته باشد.

XS
SM
MD
LG