لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۵

نمایشگاه آثار هنرمندان ایرانی و کوبایی در نیویورک


هدا زرباف یکی از هنرمندان ایرانی این نمایشگاه است که مقیم کاناداست.
هدا زرباف یکی از هنرمندان ایرانی این نمایشگاه است که مقیم کاناداست.

یک برگزار کننده نمایشگاه های هنری بعد از عادی سازی روابط آمریکا و کوبا، نمایشگاهی از آثار هنرمندان ایران و آمریکا، در نیویورک راه انداخته است.

رویا خواجوی حیدری، طراح، مشاور و برگزار کننده نمایشگاه های هنری، در جدید ترین پروژه خود با توجه به از سرگیری مناسبات میان آمریکا و کوبا پس از وقفه ای نیم قرنی، نمایشگاه جدیدی را برپا کرده که در آن آثار هنرمندان ایران و کوبا را عرضه می کند.

نمایشگاه "ایران اِکس کوبا" کارهای هنرمندان ایرانی و کوبایی را برای نخستین بار در امریکا درکنار هم قرار می دهد.

برای رویا خواجوی متصدی نمایشگاه مهم است که کارهای هنری ایرانی نه تنها در عرصه هنر ایرانی که در کنار آثار دیگر هنرمندان نیز نمایش داده شوند.

گزارش کامل : نمایشگاه آثار هنرمندان ایرانی و کوبایی در نیویورک

این نمایشگاه، این هفته در نیویورک برگزار شد و خانم خواجوی تلاش می کند که در پروژه های بعدی بیشتر پای هنرمندان ایرانی را به چنین نمایشگاهی باز کند.

خانم خواجوی همکاریش را با هنرمندان ایرانی از هفت سال پیش شروع کرده است.

نمایشگاه پرتره در سال ۲۰۱۴ و شوی STRAPPA در نیویورک که در ماه مارس گذشته برگزار شد از جمله پروژه های پیشین خانم خواجوی است.

رویا خواجوی: آثار هنری ایران در جهان مورد توجه هستند

رویا خواجوی –حیدری از سال ۲۰۰۹ همکاریش را با هنرمندان داخل ایران آغاز کرده و از آن زمان تاکنون در عرضه سازی آثار آنها در بازار هنر امریکا تلاش می کند.

به باور او با اینکه این دو کشور وجه تشابه چندانی ندارند، اما هر دو در قرن بیستم یک انقلاب بزرگ را تجربه کردند که موجب انزوای هر دو کشور شد و هنرمندان هر دو، بازگو کننده یک پیام اند.

نظر هنرمندان ایرانی نمایشگاه آثار هنرمندان ایرانی و کوبایی، در نیویورک

در این ویدئو می توانید با چند تن از هنرمندانی که آثارشان در نمایشگاه "ایران اِکس کوبا" ارائه شده آشنا شوید که در مورد کارهایشان توضیحاتی میدهند.

از جمله هنرمندان ایرانی که در این نمایشگاه حضور دارند می توان به علی چیت ساز نقاش طنز پرداز، هدا زرباف هنرمند مقیم کانادا، کامیار کفایی هنرمند مقیم کالیفرنیا و مریم خسروانی طراح گرافیک اشاره کرد.

شانزده اثر از نمایشگاه آثار هنرمندان ایرانی و کوبایی، در نیویورک

XS
SM
MD
LG