لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۹

آمریکا می‌گوید انحلال کابینه جنگ اسرائیل تاثیری بر مواضع واشنگتن نخواهد گذاشت


متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا - آرشیو
متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا - آرشیو

متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، دوشنبه ۲۸ خرداد در کنفرانس خبری روزانه خود در واشنگتن گفت، انحلال کابینه جنگ اسرائیل از سوی نخست وزیر آن کشور تأثیری بر موضع و تعامل آمریکا با آن کشور ندارد.

خروج بنی گانتز از این کابینه که منجر به تصمیم بنیامین نتانیاهو شد تغییری در منافع استراتژیک آمریکا و شرایط جنگ اسرائیل با حماس بوجود نیاورده و به گفته میلر تعامل دولت بایدن با دولت نتانیاهو مانند گذشته خواهد بود.

بنیامین نتانیاهو نخست‌ وزیر اسرائیل به وزیران دولت خود اعلام کرده است که با منحل شدن کابینه جنگ، از این به بعد برای «تصمیم‌گیری‌های حساس» با یک گروه «محدود» از وزیران مشورت خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین از «وقفه تاکتیکی» در عملیات نظامی اسرائیل در شهر رفح در جنوب نوار غزه استقبال کرد.

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو نخست ‌وزیر اسرائیل برنامه‌های اعلام شده ارتش کشورش در روز یکشنبه برای توقف تاکتیکی روزانه عملیات در امتداد یکی از جاده‌های اصلی غزه را مورد انتقاد قرار داده است.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه در گذرگاه کرم شالوم بودند، اما مشکل توزیع کمک‌ها بود که به‌خاطر عملیات نظامی و همچنین «بی‌ثباتی و نبود امنیت» به تأخیر می‌افتد.

  • 16x9 Image

    گیتا آرین

    خبرنگار ارشد بخش فارسی صدای آمریکا، عمدتا ً متمرکز بر خبرهای مربوط به حوزه سیاست خارجی او حرفه خبرنگاری را از سال ۱۳۶۶ با کار در رادیو شروع کرد و در سال ۱۳۸۳ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG