لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۴۹

پایان ماراتن انتخاب سناتور و فرماندار ایالت فلوریدا؛ پیروزی گزینه‌های مورد حمایت پرزیدنت ترامپ


پرزیدنت ترامپ بین سناتور و فرماندار منتخب ایالت فلوریدا که هر دو از حمایت او در انتخابات برخوردار بودند.
پرزیدنت ترامپ بین سناتور و فرماندار منتخب ایالت فلوریدا که هر دو از حمایت او در انتخابات برخوردار بودند.

با پذیرش شکست از سوی «بیل نیلسون» سناتور کهنه کار ایالت فلوریدا، بعد از ۱۲ روز از انتخابات میاندوره‌ای، پرونده انتخابات در این ایالت کلیدی در حالی بسته می شود که دو نامزد پیروز در انتخابات سنا و فرماندار، از گزینه های مورد حمایت پرزیدنت ترامپ هستند.

بیل نیلسون سناتور دموکرات فلوریدا یکشنبه شب بعد از بازشماری ماشینی و دستی ۶۷ درصد از آرای این ایالت شکست خود را رسما پذیرفت و به گزینه پیروز تبریک گفت. او ده هزار رای از ریک اسکات عقب بود.

به گزارش فاکس نیوز، ریک اسکات خبر داد که آقای نیلسون با او تماس گرفته و ضمن پذیرش شکست به او تبریک گفته است.

تحت قوانین فلوریدا، بازشماری آرا در صورتی که اختلاف بین دو رقیب کمتر از نیم درصد باشد، اجباری است. در دو انتخابات فرماندار و سناتور این ایالت اختلاف کمتر از نیم درصد بود.

ریک اسکات ۶۲ ساله فرماندار دو دوره اخیر ایالت فلوریدا با حمایت و تشویق پرزیدنت ترامپ نامزد سنا شد و توانست بر نیلسون که حدود چهاردهه سابقه در کنگره داشت، با آرایی نزدیک غلبه کند.

در انتخابات فرماندار این ایالت هم بین نامزد جمهوریخواه و دموکرات رقابت نزدیک بود اما در نهایت «ران دسانتیس» نامزد جمهوریخواه و نزدیک به پرزیدنت ترامپ با اختلاف کمی در انتخابات روز سه شنبه دو هفته پیش از آندرو گیلوم پیشی گرفت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG