لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ ایران ۱۴:۳۷

آشنایی با چهار زن ایرانی‌تبار که در انتخابات میاندوره‌ای آمریکا پیروز شدند


از راست: زهرا کریشنک، سام همدانی، آنا اسکمانی، آنا کاپلان

در پایان انتخابات میان دوره ای آمریکا نام چهار ایرانی به عنوان کاندیدای پیروز منتشر شده است. آنها توانستند در انتخابات محلی ایالت های خود پیروز شوند.

آنا اسکمانی

آنا اسکمانی، از حزب دموکرات، توانست با پیروزی در ناحیه ۴۷ ایالت فلوریدا وارد مجلس نمایندگان ایالت فلوریدا شود.

آنا اسکمانی در خانواده ای ایرانی تبار به دنیا آمد و به عنوان یک ایرانی-آمریکایی در انتخابات ایالتی تبلیغ کرد. او با دریافت بیش از ۵۷ درصد آرا بر رقیب جمهوریخواه خود پیروز شد. آنا اکنون دانشجوی دوره دکتری در رشته امور عمومی است. آنا وقتی ۱۳ ساله بود مادر خود را در اثر بیماری سرطان در سال ۲۰۰۴ از دست داد.

آنا کاپلان

آنا کاپلان، توانست با پیروزی در ناحیه هفت ایالت نیویورک راهی سنای ایالتی نیویورک شود.

آنا کاپلان در خانواده ای یهودی در ایران به دنیا آمد. پس از انقلاب ۱۳۵۷ و به روی کار آمدن «جمهوری اسلامی» در ایران، پدر و مادر آنا با توجه به شرایط جدید «تصمیمی سخت» گرفتند و او را به آمریکا فرستادند. همراه او ۳۹ کودک ایرانی دیگر نیز در شکل برنامه ای برای حفظ کودکان یهودی در جمهوری اسلامی، از ایران به آمریکا فرستاده شدند.

آنا کاپلان در شیکاگو نزد یک خانواده ای که پذیرای او بود ساکن شد. یک سال بعد نیز پدر و مادرش توانستند در آمریکا به او ملحق شوند و عاقبت به محله کوئینز در نیویورک رفتند و آنجا ساکن شدند. آنا کاپلان در سال ۱۹۹۵ شهروند ایالات متحده شد.

زهرا کارینشک

زهرا کارینشک،از حزب دموکرات با پیروزی بر رقیب جمهوری خواه خود توانست از ناحیه ۴۸ نماینده سنای ایالت جورجیا شود. او ۵۴ درصد آراء این ناحیه را کسب کرد.

او که به عنوان افسر اطلاعاتی سابقه خدمت در نیروی هوایی آمریکا را دارد، می گوید در یک خانواده با چهار فرزند دیگر، که او بزرگترین آنها بود، در فقر بزرگ شد و با فداکاری و سختکوشی پدر و مادرش از تحصیلات با کیفیت برخوردار شد.

او ۲۷ سال است که ازدواج کرده است.

زهرا کارینشک می گوید او و همسرش در کلیسا فعال هستند. زهرا کارینشک در گفتگوی با «پایا» می گوید از خوش بختی همه ساکنان دفاع می کند، و نگاه ویژه ای هم به دفاع از حقوق مهاجران دارد.

او همچنین گفت ایرانی آمریکایی ها بخش مهمی از ائتلاف و کمپین انتخاباتی او هستند.

سام همدانی

خانم سام همدانی اولین قاضی ایرانی تبار در ایالت کارولینای شمالی است. او دموکرات است و متولد تهران و همراه خانواده از ایران به آمریکا مهاجرت کرد. با اینکه در سن پایین ایران را ترک کرد، به فارسی مسلط است.

او اولین قاضی ایرانی-آمریکایی است که در کارولینای شمالی انتخاب شده است.

فرماندار ایالت کارولینای شمالی، سام همدانی را برای این سمت برگزیده بود. سام همدانی سابقه کار در دفتر جو بایدن را که زمانی نیز سناتور بود، دارد. هدف وی ایجاد تعادل بین امن نگه داشتن جامعه و احترام گذاشتن به حقوق شهروندان است.

او بالاترین آرا در انتخابات انجمن وکلای «ویک کانتی» را نیز داشته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

مشاهده نظرات (۱۵)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG