لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۲

هشدار ترامپ به مکزیک: اگر جلوی مهاجران گرفته نشود، ارتش را به مرز اعزام می‌کنم


دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده روز پنجشنبه در پیامی در توئیتر مکزیک را به «ناتوانی در برابر مقابله با سیل ورود قاچاقچیان به آمریکا» متهم کرد و گفت اگر آنها نتوانند جلوی این سیل را بگیرد، ارتش آمریکا را در مرز با مکزیک مستقر خواهد کرد.

پرزیدنت ترامپ در این توئیت نوشت: به خاطر حمایت دموکرات ها از مرزهای باز و قوانین ضعیف مهاجرتی، من شاهد حملات به رهبری حزب دموکرات کشورمان توسط گواتمالا، هندوراس و السالوادور هستم. رهبران این کشورها برای توقف سیل بزرگ ورود افراد از مکزیک به آمریکا کار خاصی انجام نمی دهند، افرادی که در بین آنها تعداد زیادی مجرم هم هستند.

رئیس جمهوری آمریکا از توقف پرداخت پول به این کشورها، که به گفته او هیچ کنترلی روی مردم شان ندارند، خبر داد و افزود: «برای من به عنوان رئیس جمهور، تهاجم به کشور ما در مرز جنوبی مان از جمله سرازیر شدن افراد مجرم و قاچاقچیان مواد مخدر بسیار مهمتر از تجارت یا توافق آمریکا، مکزیک و کانادا است.»

گروه بزرگی از مهاجران از کشورهایی چون السالوادور و هندرواس، که گفته می شود تعداد آنها به دو هزار نفر می رسد، اخیرا گفته اند که قصد دارند به صورت دسته جمعی و با عبور از گواتمالا و مکزیک، خود را به مرزهای جنوبی ایالات متحده آمریکا برسانند.

رئیس جمهوری آمریکا پیشتر از این چهار کشور خواسته بود مانع از حرکت این گروه از مهاجران به سمت مرزهای آمریکا شوند، و هشدار داده بود که هر کسی به طور غیرقانونی وارد ایالات متحده شود بازداشت و سپس به کشور متبوعش بازگردانده می‌شود.

پرزیدنت ترامپ اواخر خرداد درباره مسئله مهاجران غیرقانونی در آمریکا، که آن را یک موضوع امنیتی می‌داند، ضمن درخواست از نمایندگان کنگره برای اصلاح قوانین مهاجرتی، تاکید کرد که ایالات متحده هرگز مانند اروپا به اردوگاه مهاجران تبدیل نخواهد شد.

دونالد ترامپ در زمان مبارزات انتخاباتی به دفعات بر لزوم ساخت دیوار مرزی با مکزیک تاکید کرده بود. دولت او نیز به دنبال ایجاد این دیوار است، اما تامین بودجه آن در کنگره با مشکل روبرو شده است. قانونگذاران دموکرات مخالف اختصاص بودجه برای این طرح هستند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG