لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۸

انتقاد سناتور جان مک کین از پرزیدنت ترامپ در کتاب جدید خود


سناتور جان مک کین که با سرطان مغز دست و پنجه نرم می کند، در کتاب خاطرات خود پرزیدنت دونالد ترامپ را بخاطر ناکامی در حفظ و حراست ارزشهای آمریکایی مورد انتقاد قرار داده است.

آقای مک کین ۸۱ ساله در کتاب جدیدش تحت عنوان «موج بی امان: دوران خوب، آرمانهای راستین، مبارزات بزرگ، و دیگر قدردانی‌ها» در اشاره به آقای ترامپ می نویسد که به نظر می رسد ظاهر سفت و سخت داشتن برای او مهمتر است تا هر یک از ارزشهای آمریکایی.

در ماه‌های اخیر انتشار کتابهایی بخصوص درباره رئیس جمهوری آمریکا جنجالی شد. بعد از انتشار کتاب «آتش و خشم در کاخ سفید» که با واکنش تند مقام های کاخ سفید روبرو شد، ده روز پیش رئیس سابق اف بی آی کتاب خود به نام «وفاداری مطلق: حقیقت، دروغ، رهبری» را منتشر کرد. در واکنش به این کتاب پرزیدنت ترامپ، جیمز کومی را «قالتاق» یا «هفت خط» (به انگلیسی slime ball) نامید.

ده روز پیش، جان مک کین، سناتور پیشکسوت ایالت آریزونا در آمریکا پس از یک عمل جراحی روده در بیمارستان، برای گذراندن دوره نقاهت به منزل شخصی اش منتقل شد.

سناتور مک کین از کهنه سربازان جنگ ویتنام، همچنین از سرطان مغز رنج می برد و از ماه دسامبر، عمده وظایفش در کنگره را از راه دور از ایالت آریزونا انجام می دهد.

جان مک‌کین سیاستمدار خوشنامی در واشنگتن است. او در جوانی در ویتنام به عنوان خلبان ارتش آمریکا اسیر و بعد از حدود پنج سال آزاد شد.

جان مک کین در ۱۹۸۵ به مجلس نمایندگان راه یافت و از ۱۹۸۶ به عنوان سناتور ایالت آریزونا انتخاب شد. وی در سنا بعد ها به ریاست کمیته نیروهای مسلح سنا رسید.

آقای مک کین در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ نامزد نهایی جمهوریخواهان شد اما نتیجه را با باراک اوباما واگذار کرد.

آقای مک کین بعد از شکست در انتخابات در سنا ماند. او از جمله جمهوریخواهان صاحب نفوذ به حساب می آید.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG