لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۸

سناتور جان مک‌کین تومور مغزی دارد


جان مک کین ۸۰ ساله است
جان مک کین ۸۰ ساله است

سه روز بعد از اعلام بستری شدن جان مک کین سناتور ارشد آمریکایی، رسانه های آمریکا اعلام کردند آقای مک کین تومور مغزی بدخیم دارد.

چهارشنبه ۲۸ تیر دفتر سناتور «مک‌کین» طی بیانیه‌ای اعلام کرد پزشکان در جریان جراحی تشخیص داده اند که سناتور مک کین به سرطانی ناشی از نوعی تومور مغزی بدخیم به نام گلیوبلاستوما مبتلا شده است.

جان مک کین که رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا است،‌ ۸۰ ساله است و هفته پیش به خاطر وجود یک لخته خون در سر در بیمارستان بستری شد.

آسوشیتدپرس می گوید آقای مک کین و خانواده او سرگرم بررسی درمان این بیماری هستند و احتمالا از رادیوتراپی و شیمی درمانی استفاده خواهد شد.

از زمان بستری شدن آقای مک‌کین واشنگتن واکنش هایی نشان داد و حالا با اعلام خبر سرطان او،‌ رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی با وی همراهی کرد و نوشت او یک جنگجو بوده است و خانواده ترامپ برای او و خانواده اش دعا می کند

کهنه سرباز،‌ ارشد در کنگره و تا یک قدمی ریاست جمهوری

جان مک‌کین سیاستمدار خوشنامی در واشنگتن است. جان مک‌کین در جوانی در جوانی در ویتنام به عنوان خلبان ارتش آمریکا اسیر شد. او بعد از حدود پنج سال آزاد شد.

جان مک کین در ۱۹۸۵ به مجلس نمایندگان راه یافت و از ۱۹۸۶ به عنوان سناتور ایالت آریزونا انتخاب شد. وی در سنا بعد ها به ریاست کمیته نیروهای مسلح سنا رسید.

آقای مک کین در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ نامزد نهایی جمهوریخواهان شد اما نتیجه را با باراک اوباما واگذار کرد.

بعد از شکست در انتخابات آقای مک کین در سنا ماند و از جمله جمهوریخواهان صاحب نفوذ به حساب می آید.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG