لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۵

سخنرانی وزیر خزانه‌داری آمریکا درباره ایران با اعتراض حاضران روبرو شد


سخنرانی وزیر خزانه‌داری آمریکا درباره ایران با اعتراض حاضران روبرو شد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

وزیر خزانه‌داری آمریکا هنگام دفاع از تاثیر تحریم‌های بین‌المللی و لزوم دستیابی به یک توافق اتمی با ایران در کنفرانس سالانه جروزالم پست در نیویورک، بارها با صدای اعتراض شرکت‌کنندگان طرفدار اسرائیل روبرو شد .

هنگامی که جک لو، در سخنرانی یکشنبه شب خود گفت «در این برهه سخت از زمان پرزیدنت اوباما بارها و بارها در مقابل جهان تاکید کرده که آمریکا در کنار اسرائیل می‌ایستد»، صدای اعتراض و طعنه حاضران بلند شد.

وزیر خزانه‌داری آمریکا تاکید کرد «ما روشن کرده‌ایم که در عزم خود برای برداشتن گام‌های لازم برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی مصمم هستیم،» و افزود، این نه تنها برای امنیت اسرائیل، بلکه برای امنیت آمریکا مهم است.

جک لو که خود یک یهودی ارتدکس است، همچنین گفت «عملکرد ایالات متحده بر این فرض که تهران با حسن نیت عمل خواهد کرد، قرار نگرفته است و توافق اتمی تنها زمانی نهایی می‌شود که بافت توافق با استانداردهای سختگیرانه راستی‌آزمایی، مطابقت داشته باشد.

در هر حال اظهارات آقای لو نتوانست شرکت کنندگان در کنفرانس را که از طرفداران سرسخت اسرائیل بودند، به ویژه پس از انتقاد اخیر آقای اوباما از دولت اسرائیل، متقاعد کند. رئیس جمهوی آمریکا در مصاحبه هفته پیش خود در کانال ۲ اسرائیل، ازموضع اسرائیل در قبال راه حل دوکشور مستقل اسرائیل و فلسطین انتقاد کرده بود.

در همین حال بنیامین نتانیاهو که از طریق ویدئو به کنفرانس پیوست بر استحکام همبستگی اسرائیل و ایالات متحده تاکید کرد و گفت که اسرائیل دوستی بهتر از آمریکا در جهان ندارد و آمریکا نیز متحدی بهتر از اسرائیل ندارد.

XS
SM
MD
LG