لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۵

طرح اصلاح قوانین کیفری مواد مخدر در آمریکا


در حال حاضر ٢١٩ هزار زندانی در زندان های دولتی آمریکا نگهداری می شوند که ٤٧ درصدشان به خاطر جرائم مرتبط با مواد مخدر در حبس هستند.

وزارت دادگستری ایالات متحده برای برداشتن گام هایی در جهت کاهش شمار متخلفان جرائم غیرخشونت آمیز مربوط مواد مخدر، که با محکومیت های طولانی اجباری مواجه می شوند، آماده می شود.

قوانین آمریکا در این زمینه، که در دهه ١٩٨٠ تدوین شده خواستار حبس طولانی برای متخلفان جرائم مرتبط با مواد مخدر می شود. اریک هولدر، دادستان کل آمریکا روز دوشنبه (١٢ اوت) ضمن اعلام خبر فوق گفت به دادستان های آمریکایی دستور داده تا اطمینان حاصل کنند مجرمان نوجوان در رابطه با جرائم مواد مخدر، محکومیت هایی مشابه قاچاقچیان کهنه کار دریافت نمی کنند.

آقای هولدر گفت نظام فعلی بسیاری از شهروندان را در یک دور باطل فقر می اندازد. او گفت مجرمان نوجوان باید با محکومیت هایی که «با شرایط فردی آنان سازگارتر باشد» مواجه شوند.

اریک هولدر گفت ایالات متحده باید در مقابله با جرائم، قاطعانه و هوشمندانه برخورد کند.
محکومیت های حداقلی اجباری به خاطر نداشتن انعطاف، مورد انتقاد قرار گرفته است. منتقدان می گویند این نکته افراد بسیاری را برای مدت بسیار طولانی به زندان می افکند. احکام حبس اجباری در دهه ٨٠ میلادی به فراتر از جرائم مواد مخدر راه یافت.

دادستان کل آمریکا می گوید این مورد اصلاحی از سوی دو حزب کنگره حمایت می شود. او می گوید طرح بروز شده ای را در دست دارد که می تواند منجر به آزادی زندانیانی شود که «تهدیدی علیه جامعه ندارند اما احکام غیرعادی مواجهند.»
او گفت در ازای حبس های طولانی راه های جایگزینی برای تادیب مجرمان در نظر دارد. دادستان کل آمریکا می گوید اصلاحات این قانون میلیاردها دلار برای دولت صرفه جویی خواهد کرد.

در حال حاضر ٢١٩ هزار زندانی در زندان های دولتی آمریکا نگهداری می شوند که ٤٧ درصدشان به خاطر جرائم مرتبط با مواد مخدر در حبس هستند.
XS
SM
MD
LG