لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۷

جو بایدن: چرا مقام های فلسطینی حملات به شهروندان اسرائیلی را محکوم نمی کنند


معاون رئیس جمهوری آمریکا خواستار توقف حملات فلسطینی ها شده است
معاون رئیس جمهوری آمریکا خواستار توقف حملات فلسطینی ها شده است

معاون رئیس جمهوری آمریکا که برای ماموریتی به خاورمیانه سفر کرده است روز چهارشنبه در اسرائیل برای با مقامات اسرائیل و فلسطینی ملاقات کرد. او مقامات فلسطینی را به دلیل سکوت در مقابل حملات فلسطینی ها محکوم کرد.

جو بایدن در حالی برای صلح خاورمیانه تلاش می کند که روز چهارشنبه، در روستایی فلسطینی در شمال کرانه باختری رود اردن، یک مهاجم فلسطینی که با چاقو به پلیس اسرائیل حمله کرده بود، به ضرب گلوله پلیس کشته شد.

شامگاه سه شنبه نیز در اورشلیم دو فلسطینی به چند اتوموبیل حمله کردند که خود در شلیک متقابل پلیس کشته شدند. در حمله دو فلسطینی دیگر با چاقو، در یافا در نزدیکی تل آویو یک توریست آمریکایی کشته و ده نفر مجروح شدند.

جو بایدن حملات را محکوم کرد و گفتگوهایش با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل با این جملات شروع شد: "هیچ توجیهی برای خشونت نفرت انگیز وجود ندارد. آمریکا قاطعانه از حق اسرائیل در دفاع از خود حمایت می‌کند."

نخست وزیر اسرائیل نیز از واکنش محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی نسبت به حملات انتقاد کرد: "نه تنها محمود عباس این حملات تروریستی را محکوم نکرد بلکه جناح فتح از قاتل شهروند آمریکایی به عنوان یک شهید تقدیر کرده است. این اشتباه است و باید توسط جامعه بین المللی محکوم شود."

معاون رئیس جمهوری آمریکا خواستار توقف حملات شده و گفته دو طرف در جهت حل مشکلات گام بردارند.

جو بایدن همچنین بر حمایت آمریکا از اسرائیل تاکید و گفت: "ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که در برابر تمامی تهدیدهای جدی، اسرائیل توانایی دفاع از خود را داشته باشد تا برتری توانایی نظامی خود توام با کمیت لازم را حفظ کند."

معاون رئیس جمهوری آمریکا از سوی دیگر تاکید کرد تا در صورت نقض توافق اتمی از سوی ایران، پنج کشور طرف توافق اقدام کنند.

XS
SM
MD
LG