لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۱

یهودیان آمریکایی سازمان «حمایت از زن، زندگی، آزادی» تاسیس کردند


تصویری از اعتراضات به کشته شدن مهسا (ژینا) امینی در ایران
تصویری از اعتراضات به کشته شدن مهسا (ژینا) امینی در ایران

شماری از یهودیان برجسته آمریکایی یک سازمان غیرانتفاعی و فراحزبی با عنوان «کمیته یهودیان برای حمایت از زن، زندگی، آزادی» تاسیس کردند.

١٩ بنیانگذار این سازمان در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند «دین و تاریخ» آنها را فراخوانده است تا در کنار مردم ایران، که جان خود را برای رسیدن به آزادی در خطر انداخته‌اند، بایستند.

به نوشته روزنامه جروزالم‌پست، آنها افزودند: «ما ارزش‌های خود را در بینش آنها می‌بینیم و می‌دانیم که جنبش‌‌شان عادلانه است.»

بنیانگذاران این سازمان غیر انتفاعی ضمن قدردانی از شجاعت ایرانیان معترض نوشتند از تعهد آنها برای ساختن آینده‌ای که در آن زندگی هر شخصی سرشار از معنا و فرصت خواهد بود، حمایت می‌کنند.

طبق بیانیه مشترک این چهره‌های برجسته آمریکایی یهودی، ماموریت «کمیته یهودیان برای حمایت از زن زندگی آزادی» وصل کردن جامعه یهودی آمریکا با ایرانیان ساکن خارج و حمایت از مبارزه آنها برای ایرانی دموکراتیک است که به حقوق مردمش احترام بگذارد و با جهان در صلح باشد.

از جمله بنیانگذاران این سازمان می‌توان به سناتورهای سابق نورم کولمن، جو لیبرمن و همچنین تد دویچ، مدیرعامل کمیته یهودیان آمریکایی، و دنیس راس، دیپلمات کهنه‌کار آمریکایی، اشاره کرد.

جروزالم‌پست به نقل از دنیس راس نوشت که «زن زندگی آزادی، شعار نیرومند مردم در ایران است که خواهان اساسی‌ترین حقوق خود هستند.»

اعتراضات ضدحکومتی ایرانیان پس از کشته شدن مهسا (ژینا) امینی با حمایت گسترده کشورهای غربی و همچنین گروه‌ها و سازمان‌های مدافع حقوق بشر در بسیاری از کشورهای جهان همراه بوده است.

XS
SM
MD
LG